Дайджест: подача тепла у Новому Роздолі та збільшення прибутку банківського сектору

Головні новини 22-го листопада.

У Новому Роздолі та Новояворівську почали подачу тепла. У Новому Роздолі ліквідовано всі витоки на магістральному трубопроводі. І вже зараз почали подавати теплоносій до будинків. У Новояворівську теплоносій з температурою +45 С почав надходити в тепломережу 2-го мікрорайону і зараз відбувається заповнення мереж дошкільних і шкільних закладів та внутрішньо будинкових систем житлових будинків, інших споживачів.

Приріст кредитного портфеля Приватбанку з початку 2019 року склав 14,9%. Приріст чистих активів ПриватБанку з початку 2019 року становить 2%. При цьому приріст чистих активів в цілому по банківській системі України становить 1% (без врахування ПриватБанку – 0,8%). По групі державних банків приріст чистих активів – 0,1%, а без врахування ПриватБанку чисті активи по групі зменшуються на 1,1%.

Банківський сектор збільшив прибуток утричі. За 10 місяців 2019 року платоспроможні банки отримали 52 млрд грн чистого прибутку, що у 3,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (14,8 млрд грн).

Коломойському законодавчо можуть заборонити повернення Приватбанку. Українська влада може заборонити повернення банків власникам — таку умову висунув МВФ. За словами співрозмовника ЕП в НБУ, це частина домовленостей з МВФ, і відповідні ініціативи вже готуються. Про деталі, як і в які закони будуть вноситися зміни, джерело не повідомило. Співрозмовник в Кабміні також підтвердив інформацію про підготовку такої законодавчої ініціативи, але теж без конкретики.

Україна стала спостерігачем у Постійному комітеті з кадастрових питань в ЄС. 21 листопада 2019 року під час Пленарного засідання Постійного комітету з питань кадастру ЄС, члени комітету одностайно проголосували за надання Україні, в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, права членства у ролі спостерігача. У такий спосіб Україна — перша із країн Східної Європи, що не є членом ЄС, яка стала спостерігачем у Постійному комітеті з кадастрових питань в ЄС.

категорії
Економіка

Публікації по темі