ДБР підозрює топ-менеджерів банку “Фінанси та Кредит” у розтраті 2,5 млрд грн

На причетність до злочинної схеми також перевіряють народного депутата України. 

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру колишньому заступнику голови правління і екс-начальнику управління банку “Фінанси та Кредит” в розтраті 2,5 млрд гривень.

Про це повідомила заступниця директора ДБР, Ольга Варченко, на своїй сторінці у Фейсбук.

За версією слідства, топ-менеджери, перебуваючи у змові з іншими посадовими особами банку, розтратили 2,5 млрд грн. На причетність до злочинної схеми також перевіряють народного депутата України.

Досудове розслідування встановило, що офшорна компанія в період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом фінансові установи (банк “Фінанси та кредит” і іноземні банки) уклали договори застави на суму понад 113 000 000 доларів. Цією сумою український банк поручався за офшорну компанію.

У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки зняли з рахунків банку “Фінанси та кредит” 113 млн доларів. Розміщення коштів банку “Фінанси та Кредит” на кореспондентських рахунках в банках-нерезидентах впливало на ліквідність банку.

Наразі слідство вважає екс-заступника голови правління банку, начальника одного з управлінь фінустанови та інших топ-менеджерів причетними до організації злочинної схеми з розтрати грошей банку. Раніше про підозру також було повідомлено п’яти топ-чиновникам банку, двох з яких зараз оголошено в міжнародний розшук.

Крім цього, одному з екс-заступників голови правління “Фінанси та кредит” в липні цього року було обрано запобіжний захід – утримання під вартою на 2 місяці з можливістю вийти під заставу в розмірі 232 мільйонів гривень.

категорії
Економіка

Публікації по темі