Депутати попередньо підтримали планування бюджету на 3 роки вперед

Рада має намір ввести в Україні середньострокове бюджетне планування.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні зміни до Бюджетного кодексу щодо впровадження середньострокового бюджетного планування.

За відповідне рішення щодо законопроекту №8044 проголосували 245 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Оксана Маркарова, виконувач обов’язків міністра фінансів України, зазначила, що в Раді обговорюють впровадження в Україні трирічної бюджетної декларації та трирічних планів для місцевих бюджетів. «Весь цивілізований світ вже використовує цей підхід. Більшість країн Європейського Союзу так ведуть свою бюджетну політику вже не один рік», – повідомила вона.

У свою чергу, представник Комітету Верховної Ради з питань бюджету Костянтин Іщейкін назвав основними ризиками для впровадження в Україні середньострокового бюджетного планування відсутність законодавчого врегулювання цілісної системи державного стратегічного планування. «Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді законопроекти 8044 і 8043 прийняти за основу, доручивши комітету з питань бюджету їх доопрацювати, об’єднавши в один законопроект, і винести на розгляд Верховної Ради у другому читанні», – зазначив депутат.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова сподівається, що Верховна Рада цього року прийме новий Бюджетний кодекс щодо введення трирічного планування бюджету країни.

категорії
Економіка

Публікації по темі