Депутати пропонують підвищити безпеку користувачів персонального легкого електротранспорту

На вулицях щораз частіше зустрічаються нові учасники дорожнього руху – водії електросамокатів, скутерів, моноколіс, гіробордів.

На вулицях щораз частіше зустрічаються нові учасники дорожнього руху – водії електросамокатів, скутерів, моноколіс, гіробордів.

Про це на своїй сторінці у Facebook зазначив Володимир Антків, експерт Аналітичного центру Інституту законодавчих ідей.

“Вже були перші випадки травмувань пішоходів такими водіями. Досі не було конкретизовано законодавчо про їх участь в організації дорожнього руху, містобудування, як наприклад велосипедисти”, – йдеться в повідомленні.

Експерт також зазначив, що група депутатів запропонувала зміни в цьому напрямку. А саме, вони пропонують, щоб дозволявся рух по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспорту. А от поза межами міста водії персонального легкого електротранспорту повинні мати на собі спеціальні жилети або одяг зі світловідбиваючими елементами.

Особам на електросамокатах, гіробордах та іншого легкого електротранспорту забороняється:

  •  керувати в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • під час руху розмовляти телефоном;
  • кататися вночі чи в тумані.

“Прийняття законопроєкту підвищить безпеку користувачів персонального легкого електротранспорту а також врегулює права та обов’язки пішоходів та людей на електросамокатах, гіробордах, моноциклах, cігвеях та інших видах персонального транспорту”, – додає Володимир Антків.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі