Деревина з України незаконно потрапляє на ринки ЄС

З України до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу

Під час дії мораторію на вирубку український ліс вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%

Такого висновку дійшла британська неурядова організація Earthsight, що вивчає проблеми вирубки лісів по усьому світу.

Згідно з даними Earthsiqht – майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження. Від 67 до 78% рубок є невиправданими. Колишній голова Держлісагентства Віктор Сівець, який втік до РФ, побудував цілу схему передачі ринковим компаніям карпатських лісів через мережу офшорних юрисдикцій. За словами аналітиків, ця схема працює донині.

В Євросоюзі з 2013 року діє Регламент ЄС, який встановлює критерії поставки деревини. Він забороняє імпорт дерев, які були незаконно вивезені з країни постачальника. Як стверджують дослідники британської організації, цей закон не працює. А купують деревину три найбільші виробники панелей у світі, паперова компанія і другий за величиною виробник пиломатеріалів у Європі.

«Незважаючи на розміри цих компаній, в ЄС їхні назви мало хто чув. Але більшість європейських споживачів куплять продукцію, вироблену з поставленої ними сировини. Деревину румунської фабрики Schweighofer використовують для виробництва товарів, які продаються в Ikea. Egger, Swiss-Krono і Kronospan не лише є постачальниками Ikea, але й постачають більшу частину пиломатеріалів, дерев’яних плит і підлог, які продають мережі DIY Wickes і Homebase у Великобританії, компанії Hagebau, Obi і Hornbach у Центральній Європі та французькі мережі Leroy Merlin і Castorama», – йдеться у звіті організації.

Нагадаємо, що в Україні нараховується понад 12 тис. незаконних лісопилок.

категорії
Економіка

Публікації по темі