Держаудитслужба виявила фінансові порушення на станції “Академік Вернадський”

Встановлено порушення при проведенні процедур закупівель на суму 70 мільйонів 700 тисяч грн.

Державна аудиторська служба України у ІІ кварталі 2018 року провела ревізію фінансово-господарської діяльності Національного антарктичного наукового центру за період з 1 січня 2014 до 1 березня 2018 року.

Про це повідомив прес-центр Держаудитслужби.

“Із загального обсягу, отриманих у ревізійному періоді ДУ „НАНЦ“ асигнувань на суму 196 мільйонів 487 тисяч 800 грн, ревізією встановлено порушень загалом на суму 85 мільйонів 619 тисяч 300 грн, з яких порушення, що призвели до втрат — 1 мільйон 179 тисяч 500 грн, та низку інших порушень фінансової дисципліни (порушень із ведення бухгалтерського обліку, бюджетного законодавства тощо) на суму 84 мільйонів 439 тисяч 800 грн”, – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, встановлено порушення при проведенні процедур закупівель, за результатами яких укладено договорів на суму 70 мільйонів 700 тисяч грн.

У Держаудитслужбі зазначили, що у вітчизняному антарктичному центрі бюджетні кошти витрачаються здебільшого не на проведення корисних для країни наукових досліджень, а на закордонні відрядження та інші, економічно необґрунтовані цілі. На сьогодні потребу в бюджетних коштах, більшу частину з яких (65 — 80 %) становлять видатки на організацію та проведення антарктичних експедицій, ДУ “НАНЦ” визначала із недотриманням бюджетного законодавства без відповідних розрахунків та економічних обґрунтувань.

Із 12 об’єктів антарктичної станції «Академік Вернадський» на балансі ДУ «НАНЦ» обліковувалися лише два з них. Під час ревізії всі об’єкти антарктичної станції поставлено на облік та проведено їхню дооцінку на суму 42 135,0 тис. грн.

Також за рахунок коштів ДУ «НАНЦ» направлено до закордонних відряджень та у короткострокову сезонну антарктичну експедицію осіб, участь яких була необов’язковою, на що витрачено понад 70 тис. грн бюджетних коштів.

Водночас ревізією встановлено завищення вартості наукових робіт, що виконувалися за замовленням ДУ «НАНЦ» іншими науковими установами та вищими навчальними закладами, на загальну суму 68,4 тис. грн.

Крім того, проведеною в ДУ «НАНЦ» інвентаризацією встановлено нестачу біологічних та геологічних зразків вартістю 123 тис. грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини