Держава більше не зможе встановлювати мінімальну ціну на цукор

Сьогодні, 5 вересня, набув чинності новий ЗУ про державне регулювання виробництва і реалізаціїї цукру.

Верховна Рада України 4 вересня прийняла Закон «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру».

Основною метою цього закону є збереження потенціалу бурякоцукрової галузі та забезпечення її подальший розвиток.

За прийняття Закону проголосувало 263 народних депутати із необхідних 226.

У зв’язку з цим, закон «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру» втратив чинність. Норми закону визначали обмеження на постачання цукру для внутрішнього ринку і встановлювали мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк. Також у частині першій ст 5 ЗУ «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» виключити слова «крім обов’язкових мінімальних цін на реалізацію (продаж) цукрових буряків для виробництва цукру квоти «А» та квоти «В» і цукру квоти «А», які визначаються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру».

«Прийняття «цукрового» законопроекту є важливим як для виробників цукру, так і для споживачів. Дерегуляція галузі сприятиме стабілізації цін на внутрішньому ринку, збільшенню кількості виробників цукру, а також сталому функціонуванню цукрової галузі в умовах вільної конкуренції», – прокоментувала прийняття Закону заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Зазначимо, що до найпотужніших цукрових заводів України, згідно рейтингу «Укрцукор», до трійки лідерів входять: Радехівський завод, Крижопільський цукровий завод, Гайсинський цукровий завод.

Також додамо, що Агропромхолдінг Астарта – це найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом зернових і олійних культур, молока і м’яса, а також переробкою сої і виробництвом біогазу.

Компанія здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

На Варшавській фондовій біржі акції компанії почали котируватись 17 серпня 2006 року. Для цього були створені материнська Astarta Holding NV та три кіпрських офшори. Водночас в Україні було створено ТОВ «Астарта-Київ». Згідно сайту YouControl керівником компанії є Віктор Іванчик, український мультимільйонер. Також в агропромхолдинг Астарта-Київ входить компанія Ancor Investments Limited (Кіпр).

Нагадаємо, виробництво цукру в 2017-2018 роках зросло на 6,5% та становить 2,14 млн тон. За прогнозами асоціації, посівні площі під цукровим буряком в 2018 році складуть близько 285 тис Га.

категорії
Економіка

Публікації по темі