Держава надасть понад 30 млрд підтримки на розвиток регіонів

Також заплановано, що у 2019 році власні доходи місцевих бюджетів зростуть до 292,3 млрд гривень.

У Державному бюджеті 2019 року передбачено понад 30 млрд гривень державної фінансової підтримки на розвиток регіонів.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Так, у держбюджеті-2019 закладено 7,7 млрд грн на Державний фонд регіонального розвитку. Кошти спрямовуватимуться на розбудову Нового освітнього простору у школах та дитсадках, будівництво та реконструкцію медичної, соціальної, культурної та спортивної інфраструктури. Обов’язковим при реалізації проектів є спрямування 10% коштів на об’єкти спортивної інфраструктури, 10% — на енергоефективні заходи для освітніх і медичних закладів, а також 0,5 млрд грн — для реалізації проектів-переможців “Всеукраїнського громадського бюджету”.

“Вперше, у 2019 році, ми підтримаємо проекти без “твердої основи” – стартапи, які будуть реалізовуватися в громадах”, – зазначив Геннадій Зубко.

Також державною підтримкою регіонального розвитку передбачено субвенцію на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад на суму в  2,1 млрд гривень, 1 млрд гривень на розбудову мережі сучасних сільських амбулаторій.

“Плюс додаємо понад 4 млрд грн – перехідних з 2018-го. Нині на різних стадіях реалізації – 517 проектів нового будівництва амбулаторій первинної медичної допомоги у всіх регіонах України”, – додав Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Окрім цього передбачено 14,7 млрд гривен на ремонт та будівництво місцевих доріг, 4,7 млрд – на соціально-економічний розвиток регіонів та 500 млн гривень – програма ЄС з підтримки секторальної політики України.

У 2018 році в межах програми було обрано 70 інвестиційних проектів-переможців, які будуть реалізовані в регіонах України протягом наступних років. Також заплановано, що у 2019 році власні доходи місцевих бюджетів зростуть до 292,3 млрд гривень.

категорії
Економіка

Публікації по темі