«Держава у смартфоні» функціонує вже три роки, – Степан Кубів

Перший віцепрем’єр-міністр Степан Кубів прозвітував сьогодні в Раді про розвиток цифрових сервісів та цифрової економіки протягом 2016-2018 років.

Перший віцепрем’єр-міністр Степан Кубів прозвітував сьогодні в Раді про розвиток цифрових сервісів та цифрової економіки протягом 2016-2018 років.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«Те, що зараз називають «Державою в смартфоні», ми уже створили. Завдяки Мінекономрозвитку державні закупівлі, мала приватизація, звіти про технічну допомогу та державні підприємства – у кожного громадянина в смартфоні. Ви можете купувати у держави, продавати державі та контролювати державу не виходячи з дому», — сказав Степан Кубів.

За його словами, у 2015 році Фонд держмайна України (ФДМУ) продав 109 об’єктів колишніх груп А, Д і Ж приватизації на суму трохи більше 45 млн грн. Водночас, за 9 місяців з серпня 2018 року, через систему електронних продажів Прозорро.Продажі ФДМУ реалізував 404 схожих об’єктів на загальну суму майже 500 млн грн. Це в 10 разів більше, ніж було продано за весь 2015 рік.

«Адміністративні послуги вже також доступні у смартфоні. На сайті Урядового порталу можна отримати 125 публічних послуг повністю онлайн: «Ви можете зареєструвати бізнес онлайн; отримати численні довідки та витяги з реєстрів; подати заяву на допомогу при народженні дитини та багато іншого», — наголосив Кубів.

Також він закликав депутатів підтримати урядовий законопроект «Є-малятко». Ця ініціатива дасть батькам можливість отримати в електронному вигляді 10 послуг, пов’язаних із народженням дитини, безпосередньо в пологовому будинку.

Також цього року Мінекономрозвитку запускає два портали для контролю: за використанням міжнародної технічної допомоги «ProAID» та за державними підприємствами «ProZVIT».

«З першої половини червня кожен охочий зможе отримувати інформацію про фінансовий стан трьох з половиною тисяч державних підприємств онлайн. Ми переходимо на збір фінансової звітності в електронному форматі. Будь-хто зможе побачити, які підприємства є прибутковими, а які приносять збиток державі», — розповів Кубів.

категорії
Економіка

Публікації по темі