Державні виконавці стягнули на користь України більше 3 млн доларів США у справі Януковича

Повернення коштів на користь держави України відбулось при виконанні вироку суду.

Державні виконавці стягнули з кіпрських компаній на користь України більше 3 млн доларів США у справі про спецконфіскацію “коштів Януковича”.

Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

“Державна виконавча служба Міністерства юстиції стягнула на користь держави України з кіпрських компаній EROSARIA LTD та Aldoza Investments Limited, які пов’язані з Віктором Януковичем та колишніми високопосадовцями, 55 млн гривень та 1 млн доларів США”, – повідомляє прес-служба відомства з посиланням на слова заступника міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлани Глущенко.

“Повернення коштів на користь держави України відбулось при виконанні вироку суду про застосування спецконфіскації з примусовим вилученням у власність держави грошових коштів компаній EROSARIA LTD та Aldoza Investments Limited, які містились на рахунках у АБ “Укргазбанк”, – зазначила Глущенко.

Вона уточнила, що 7 травня за даними справами на депозитний рахунок Державної виконавчої служби України надійшли грошові кошти за обома провадженнями у сумі 55 млн 342 тис. гривень та 1 млн 10 тис. доларів США.

Нагадаємо, як повідомляли, колишній президент України Віктор Янукович хоче повернутися до України. За його словами, захист Януковича буде домагатися зняття всіх звинувачень і оскаржить вже винесений вирок.

“Після зміни влади в Києві з’являється шанс, що процес проти Віктора Януковича перестане бути політизованим. При цьому незабаром кримінальне переслідування може загрожувати і президенту Петру Порошенко”, – зазначив Віталій Сердюк.

Юристи Віктора Януковича мають намір продовжувати відстоювати його права незалежно від того, яку позицію з даного питання займе новий президент України.

За словами Віталія Сердюка, Віктор Янукович нещодавно відправив новообраному главі держави вітальне повідомлення. Разом з тим цей жест ніяк не пов’язаний з його бажанням повернутися на батьківщину, запевнив адвокат. “Дійсно, наміри повернутися у Віктора Януковича є. І ми над цим працюємо з перших днів боротьби за його права. Обрання Зеленського жодним чином не впливає на саме бажання Віктора Януковича. Так само як це не впливає на нашу процесуальну роботу: як боролися, так і будемо боротися. Звичайно, на території Російської Федерації Віктор Янукович перебуває тимчасово і вимушено. І захист робить все, щоб відновити його права і довести, що всі звинувачення мали політичний, а не правовий характер. Ми хочемо, щоб реальні винуватці тих подій були покарані”, – додав адвокат.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі