Держенергоефективності продовжить удосконалювати законодавство у «чистій» енергетиці відповідно до норм ЄС за підтримки проекту Twinning.
Інформує Урядовий портал.
Стимулювання розвитку відновлюваної енергетики та приведення українського законодавства до норм ЄС у цій сфері – пріоритет нового проекту Twinning, що буде започатковано у Держенергоефективності.
У рамках Проекту передбачається тісне партнерство Держенергоефективності із профільними відомствами Австрії та Італії, зокрема Державним регулятором ринку електроенергії та газу в Австрії «E-Control», Австрійським енергетичним агентством, Австрійським агентством з питань навколишнього середовища, Федеральним міністерством з питань сталого розвитку та туризму Австрії, а також Дослідницьким центром EURAC.
Разом із європейськими колегами передбачається робота у трьох ключових напрямах:
1. Імплементація статей 28-ї Директиви ЄС щодо відновлюваної енергетики до законодавства України.
2. Сприяння реалізації Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р. та Енергетичної стратегії України до 2035 р. у частині «зеленої» енергетики.
3. Підвищення обізнаності суспільства щодо переваг «чистої» енергетики, особливостей розвитку цієї сфери, наявних програм підтримки, потенційних проектів тощо.
«Залучення кращого досвіду ЄС у зазначених питаннях буде вкрай корисним, особливо враховуючи той факт, що нещодавно Рада ЄС затвердила нову амбітну ціль для країн-членів – щонайменше 32% «чистої» енергії до 2030 року», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
«Сподіваюсь на продуктивну та результативну cпівпрацю у рамках Проекту Twinning, що розпочнеться у березні цього року та триватиме рік», – зауважив Сергій Савчук.
Нагадаємо, що у 2018 р. зафіксовано динамічний розвиток української «зеленої» енергетики. Так, за рік встановлено 813 МВт нових потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел.