Держенергоефективності розробляє План заходів щодо стимулювання встановлення електроакумулюючих потужностей в Україні

У світі електроакумулюючі системи вже давно користуються попитом.

Підготовку конкретного Плану заходів для розвитку сфери електроакумуляції в Україні обговорили члени робочої групи, створеної за ініціативи Комітету ВРУ ПЕК, Держенергоефективності та експертів.

Про це інформує прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Так, впровадження електроакумулюючих систем в Україні стає все більш актуальним з огляду на низку важливих факторів:

1. Із введених на сьогодні 3,2 ГВт потужностей «зеленої» електроенергетики вже майже 3 ГВт (СЕС і ВЕС) потребують регулювання.

2. Енергосистема здатна прийняти 4,75 ГВт потужностей СЕС та ВЕС. Тобто залишається менше 2 ГВт, які може бути встановлено вже у цьому році.

При цьому, у світі електроакумулюючі системи вже давно користуються попитом. Технології удосконалюються, а їхня вартість зменшується (із 1000 дол/кВт*год ємності у 2010 р. до 176 дол/кВт*год ємності у 2018 р.).

«Водночас, відповідно до прийнятого вчора Парламентом законопроекту від 05.12.2018 №8449-д передбачено розробку стимулюючих механізмів щодо встановлення на електростанціях потужностей для акумуляції електроенергії», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Окрім цього, для комплексного розвитку зазначеної сфери необхідно опрацювати: можливості застосування різних технологій зберігання електроенергії, у т.ч. з використанням водню; підготовку пілотних проектів; шляхи фінансування проектів.

Всебічне використання електроакумулюючих систем збалансує роботу енергосистеми та підвищить стабільність електропостачання для споживачів.

За підсумками наради домовлено розробити деталізований План заходів розвитку сфери акумулювання електричної енергії та продовжити плідну співпрацю над його реалізацією.

категорії
Економіка

Публікації по темі