Держенергоефективності та Держгеонадра співпрацюватимуть у сфері енергоменеджменту

Завдяки лише енергоменеджменту, без додаткових капіталовкладень, можна досягти до 20% зменшення енергоспоживання в установах.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Держгеонадра Олегом Кирилюком уклали Меморандум про співпрацю щодо запровадження систем енергоменеджменту для підвищення енергоефективності будівель відомства.

Повідомляє Урядовий портал.

«Держгеонадра – перший центральний орган виконавчої влади, який спільно з Держенергоефективності працюватиме над оптимізацією енерговитрат на своїх об’єктах», – прокоментував Сергій Савчук.

Як відомо, завдяки лише енергоменеджменту, без додаткових капіталовкладень, можна досягти до 20% зменшення енергоспоживання в установах. Понад 200 місцевих органів влади за підтримки Держенергоефективності вже впровадили енергоменеджмент/енергомоніторинг та отримують до 15% економії енергоспоживання.

До прикладу, у м. Львів за перший рік впровадження енергомоніторингу в бюджетній сфері зекономлено 18 млн грн на комунальних рахунках.

За умовами Меморандуму відомство має затвердити положення про впровадження системи енергоменеджменту, проводити енергомоніторинг на своїх об’єктах та передбачити фінансування для подальшого впровадження енергоефективних заходів. Держенергоефективності, зі свого боку, сприятиме підготовці енергоменеджерів та запровадить національну систему енергомоніторингу, в яку будуть входити характеристики будівель ЦОВВ.

«Закликаю усі міністерства та відомства співпрацювати із Держенергоефективності та користуватися перевагами енергоменеджменту», – повідомив Сергій Савчук.

категорії
Економіка

Публікації по темі