Держенергоефективності та Інвестиційний фонд Данії розглянули досвід та перспективи фінансування «зелених» проектів в Україні

У результаті зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю та аналіз інвестиційно-привабливих проектів з відновлюваної енергетики в Україні.

Це питання обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із  представниками Інвестиційного фонду Данії в країнах, що розвиваються.

Повідомляє Урядовий портал.

Фонд IFU надає фінансування проектам сталого розвитку у понад 140 країнах світу, у т.ч. в Україні. У відновлюваній енергетиці України IFU зробив внесок у реалізацію таких проектів:

  • 36 МВт СЕС на Львівщині;
  • 34 МВт СЕС на Вінниччині;
  • 21 МВт ВЕС на Львівщині;
  • 19 МВт СЕС на Житомирщині.

Окрім цього, Фонд прийняв рішення щодо участі у впровадженні проекту  найбільшого в Україні вітропарку потужністю 250 МВт вздовж озера Сиваш на Херсонщині.

Зокрема, Фонд IFU став однією із 5 сторін договору, які долучаться до кредитування другої черги ВЕС на загальну суму понад 100 млн євро. З них 15 млн євро – кредит IFU.

Зважаючи на прийняття у квітні цього року Закону України щодо нової системи підтримки відновлюваної енергетики, сторони сфокусували увагу на особливостях запуску системи аукціонів.

У результаті зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю та аналіз інвестиційно-привабливих проектів з відновлюваної енергетики в Україні, а також обговорити переваги ЕСКО-механізму, який стає все більш затребуваним в українських громадах.

Нагадаємо, що Європейський Союз виділить 1 мільйон євро для реалізації однорічного проекту Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”, який розпочали австрійсько-італійський консорціум та Держенергоефективності.

категорії
Економіка

Публікації по темі