Держфінмоніторинг провів секторальну оцінку ризиків на ринку нерухомості

Дослідження концентрує увагу на ідентифікації ризиків легалізації доходів.

Державною службою фінансового моніторингу України проведено секторальну оцінку ризиків використання ринку нерухомості для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансування тероризму.

Про це інформує прес-служба Державної служби фінансового моніторингу України.

Зазначено, що секторальну оцінку проводили на виконання пункту 53 Плану заходів на 2017-2019 роки з реалізації Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 601-р.

Дослідження концентрує увагу на ідентифікації ризиків (загроз) легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму на ринку нерухомого майна, їх аналізі, оцінці та є основою для проведення чергової Національної оцінки ризиків, проведення якої заплановано на 2019 рік.

У підсумку, отримані Держфінмоніторингом, результати якісно-скорингової оцінки ризиків сектору свідчать про високий рівень ризику ринку нерухомого майна в контексті його загроз, вразливостей та ймовірних наслідків бути використаним злочинцями в цілях відмивання коштів.

Слід зазначити, що представлений Держфінмоніторингом Звіт є першим такого роду документом, за принципом якого усі державні регулятори до завершення І кварталу 2019 року (відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 601-р) очікувано мають здійснити секторальну оцінку тих секторів, регулювання і нагляд за якими вони здійснюють.

Звіт про проведення секторальної оцінки 25 жовтня 2018 року презентовано Держфінмоніторингом на засіданні Робочої групи з проведення секторальної оцінки ризиків у системі ПВК/ФТ за участі представників основних профільних державних органів, задіяних в системі запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Оформлення Звіту здійснено за підтримки Координатора проектів в Україні Організації безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Звіт розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу у розділі «Національна оцінка ризиків».

Нагадаємо, раніше повідомляли, у третьому кварталі 2018 року в Україні нотаріуси уклали на 10% більше угод з нерухомістю, ніж за аналогічний період минулого року.

Згідно даних щоквартального звіту Міністерства юстиції щодо кількості посвідчених правочинів (договорів) з нерухомістю усього за третій квартал цього року було укладено 180,2 тис. договорів.

Минулого року, за аналогічний період, було укладено 163,8 тис. договорів, що на 10% менше за цей рік.

категорії
Економіка

Публікації по темі