Держводагентство продовжує впроваджувати ЕСКО-механізми у водному секторі

Нещодавно вже розпочалася реалізація ще двох енергосервісних договорів і тепер у водному секторі їх реалізується 8.

Впровадження енергосервісу продовжує бути одним із пріоритетних напрямів діяльності Держводагентства.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Нещодавно вже розпочалася реалізація ще двох енергосервісних договорів і тепер у водному секторі їх реалізується 8.

Так, сьомий та восьмий енергосервісні контракти із інвестором через систему «ProZorro» укладено Іванівським міжрайонним управлінням водного господарства, завдяки чому планується модернізувати насосне обладнання на комплексах споруд насосних станцій у Херсонській області. Очікувана річна економія електроенергії – до 30% Строк дії енергосервісного договору – понад 14 років.

“Державне агентство водних ресурсів України перше у бюджетній сфері, хто наважився на впровадження енергосервісу. За допомогою інвесторів  ми впроваджуємо енергосервіс без жодної копійки із бюджету”, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Держводагентство вже другий рік поспіль успішно реалізує 4 енергосервісних договори на насосних станціях Херсонщини і маємо конкретні результати – завдяки роботі нового обладнання (ще частково у тестовому режимі) станом на 1 листопада вже зекономлено близько 1,2 млн кіловат-годин електроенергії (17% від обсягу спожитої) на суму близько 3,2 млн гривень.

Протягом 2019 року укладено ще 4 нових енергосервісних договори на насосних станціях Київщини, Полтавщини та Херсонщини.

Також по 13 об’єктах пройшли аукціони та Держенергоефективності погодило істотні умови енергосервісних контрактів. Іще 14 об’єктів у Запорізькій, Харківській та Херсонській областях знаходяться у процесі процедури закупівлі енергосервісу.

категорії
Економіка

Публікації по темі