ДФС провалила план зі збору тютюнового акцизу

ДФС зібрала менше коштів від акцизного податку з тютюнових виробів, ніж прогнозувало Міністерство фінансів.

ДФС зібрала менше коштів від акцизного податку з тютюнових виробів, ніж прогнозувало Міністерство фінансів.

Про це розповів голова Рахункової палати Валерій Пацкан у Facebook.

За оцінками аудиторів Рахункової палати, державний бюджет не отримав за 2,5 року майже 20 млрд грн.

Пацкан зазначив, що за період 2017 — перше півріччя 2019 від акцизного податку з тютюнових виробів до держбюджету надійшло понад 100 млрд грн.

Воночас у 2017 році прогнозні показники виконані на 93%, в 2018 — на 85%, у першому півріччі 2019-го — на 67%.

«За оцінками аудиторів, держбюджет не отримав за два з половиною роки майже 20 млрд грн. В середньому — 8 млрд грн в рік», — зазначив Валерій Пацкан.

Він наголосив, що ще однією проблемою є нелегальний ринок. За даними Української Асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн», у 2018 році нелегальний ринок сигарет склав близько 4,5%. Через це в державний бюджет лише акцизного податку не було сплачено близько 2 млрд грн.

«Таким чином, сумарно держбюджет недоотримує близько 10 млрд грн. Це оціночні дані, наголошую. Але навіть якщо насправді сума дещо менша, масштаби все одно вражають», — заявив Пацкан.

На думку фахівців Рахункової палати, змінити ситуацію може впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) «Електронна акцизна марка».

«Загалом, податківці ретельніше і прозоро повинні контролювати весь процес поширення сигарет і алкоголю — від виробництва або імпорту безпосередньо продажу споживачам. Акциз з сигарет — це ще одне джерело збільшення доходів державного бюджету», — підсумував глава Рахункової палати.

категорії
Економіка

Публікації по темі