Для експортерів створили «єдине вікно» — експортний веб-портал

Офіс з просування експорту за стратегічної та інституційної підтримки Уряду України і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію...

Офіс з просування експорту за стратегічної та інституційної підтримки Уряду України і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH запустив Єдиний експортний веб-портал. 

Веб-портал вже працює у тестовому режимі за посиланням https://export.gov.ua 

Це «єдине вікно», що консолідує та об’єднує всю наявну інформацію для експортерів та компаній, зацікавлених в експорті.  

Експортні веб-платформи є ефективними інструментами, які використовують уряди та організації зі сприяння торгівлі у всьому світі з метою підвищення рівня національного експорту та надання підтримки підприємствам для виходу на нові ринки.  

Єдиний експортний веб-портал забезпечуватиме підтримку українських експортерів та тих, хто зацікавлений в експорті, через:  

 

  • Інформацію. На ресурсі чітко впорядковано, що необхідно підприємцю на різних етапах експортної діяльності, які інструменти знадобляться для аналізу зовнішніх ринків, як ними користуватись та які  вимоги до продукції, експортні процедури, сертифікація тощо.
  • Можливості. На веб-порталі містяться поради з дослідження зарубіжних ринків, аналітика потенційних ринків збуту. Також тут реалізовано можливості щодо сприяння пошуку покупців за кордоном, що передбачає підтримку участі у міжнародних ділових заходах: торговельних місіях, виставках та ярмарках, надання інституційної та фінансової підтримки підприємцям для розвитку експортного потенціалу. 

 

    • Сервіси. На платформі реалізовано ефективні та зручні сервіси, які допомагають вирішувати широкий спектр завдань, пов’язаних з інтернаціоналізацією бізнесу — від аудиту експортної діяльності підприємства до пошуку партнерів за кордоном. Просто, безкоштовно та доступно для компаній з будь-якого сектору та готовністю до експорту.

 

  • Послуги. Фахівцями Офісу розроблено систему комплексного підходу до вирішення питань, пов’язаних із експортною діяльністю – починаючи із отримання розуміння готовності підприємства до зовнішньоекономічної діяльності, закінчуючи втіленням своїх ідей за допомогою обраних зовнішніх експертів.
  • Дані про зовнішні ринки. Вивчати нові ринки збуту тепер можна завдяки великим обсягам аналітичної інформації, що упорядкована за країнами і ринками. 

 

«Підтримка підприємців у рамках національного проєкту Дія.Бізнес — це наш пріоритет. І сьогодні відбулась, без перебільшення, історична подія. Створення єдиного експортного веб-порталу в форматі one stop shop, коли все необхідне для експортерів на одному сайті — це важливий крок до побудови повноцінної екосистеми підтримки підприємництва в Україні. Це наша допомога експортерам в ці складні часи через пандемію коронавірусу, які потребують адаптації до нових реалій і цифрових трансформацій», — Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Вся інформація на веб-порталі, включаючи стандартні форми, необхідні для різних процедур та запитів, є безкоштовною. 

«Коли ми починали роботу над порталом, то перше, з чим ми зіштовхнулись — це необхідність для бізнесу «єдиного вікна», де вони могли б в одному місці зрозумілою для них мовою знайти інформацію на шляху до інтернаціоналізації та просування своїх товарів і послуг за кордон. Цей проєкт був довгоочікуваним. Два роки тривав пошук фінансування та пошук рішення, яке б зробило платформу максимально зручною. Важливо надати підприємцям такі інструменти, які дозволять їм змінити поведінкові звички, поглибити цифрові навички та працювати онлайн», — Тетяна Міськова, директор ДУ «Офісу з просування експорту України». 

Єдиний експортний веб-портал розміщений у захищеному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Інформація користувачів зберігається у зашифрованому вигляді, щоб унеможливити їх перехоплення або викрадення.

«Протягом останніх 3-х років уряд Німеччини та GIZ підтримує Україну у прагненні зміцнення її політики торгівлі та стимулювання експорту. Сьогоднішній запуск Єдиного експортного веб-порталу є важливим кроком у цьому напрямку. Держава може підтримувати бізнес, покращуючи рамкові умови та забезпечуючи доступ до основних послуг, таких як доступ до інформації. Єдиний експортний веб-портал – це перша зупинка для компаній для отримання достовірної інформації по експорту. Це дасть змогу МСП краще оцінити, чи варто йти на наступні кроки та підтримку, та бути успішними у виході на нові ринки та збільшенні експорту. Ми будемо продовжувати спільну роботу в галузі стимулювання торгівлі та експорту, що залишається одним із наших пріоритетів в Україні», — Бенжамін Клінгер, керівник проєкту GIZ «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС-Україна у сфері торгівлі». 

Проект реалізовувався за фінансової підтримки Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Презентація Єдиного експортного веб-порталу доступна на YouTube-каналі КабМіну

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі