«Дніпроазот» відвантажив першу партію хлору після запуску виробництва

Перші цистерни з рідким хлором вже прибули до Харкова.

Єдиний в Україні виробник хлору для знезараження води, підприємство Дніпроазот, запрацювало після зупинки, але всього на 10% від своєї потужності, повідомляє ТСН.

За даними телеканалу, перші цистерни з рідким хлором для знезараження води вже прибули до Харкова. Відзначається, що підприємство відновило виробництво критично важливого для комунального господарства речовини, але інші потужності підприємства залишаються незадіяними – виробництво мінеральних добрив та іншої продукції базової хімії поки нерентабельно. Крім того, було зупинено виготовлення аміаку.

Офіційна причина – ціна газ, який потрібен для отримання пари, необхідної за технологією.

Повідомляється, що робітники провели пікет під антимонопольним комітетом, вимагаючи встановити справедливу ціну на газ, оскільки, як вони вважають, вона занадто висока і вбиває хімічну галузь в Україні. На їхню думку, за завищеними цінами на блакитне паливо стоять корумповані чиновники.

В АМКУ пообіцяли розглянути вимоги мітингу. “Ми працюємо в рамках закону і наданих нам повноважень. Як прописано в законі, так воно і буде. Незалежно від того, хто до мене прийшов”, – пояснив заступник голови комітету Андрій Вовк.

6 липня 2018 року підконтрольне підприємство групі Приват  Ігоря Коломойського Дніпроазот  призупинив виробництво  через високу вартість газу. За словами прем’єра  Володимира Гройсмана , Дніпроазот  купує газ за ринковою вартістю , і держава не може продавати йому газ за ціною нижче його собівартості.

Через 10 днів через відсутність хлору в Миколаєві  почали  подавати воду по годинах, а 16 липня стало відомо, що через дефіцит соляної кислоти  може зупинитися виробництво  питної води, солодких напоїв та пива. У той же день Дніпроазот  назвав умову  для відновлення роботи, а АМКУ заявив, що підприємство може бути  оштрафовано  за відмову від реалізації рідкого хлору. Лисичанськ  також  може залишитися без води.

19 червня стало відомо, що в Україні почав надходити хлор з Румунії, і до кінця серпня ще очікуються поставки з Польщі, Словаччини і Узбекистану.

20 липня Дніпроазот офіційно оголосив про відновлення роботи хлорної групи цехів.

категорії
Економіка

Публікації по темі