До кінця 2020 року мають напрацювати новий проект Житлового кодексу України

До кінця наступного року Кабмін має забезпечити чимало заходів, що стосуються регіонального розвитку та містобудування.

До кінця наступного року Кабмін має забезпечити чимало заходів, що стосуються регіонального розвитку та містобудування.

Президент підписав указ про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави, що передбачає розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регіонального розвитку та містобудування.

Зокрема, цей указ дає старт для запровадження автоматичного включення до Реєстру будівельної діяльності документів, які є підставою для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, що за класом наслідків належить до об’єктів з середніми або значними наслідками.  Також до кінця року мають напрацювати скорочення строків розгляду справ за позовами про припинення права на виконання підготовчих або будівельних робіт, про скасування реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації та про заборону експлуатації закінченого будівництвом об’єкта.

Крім цього, указом передбачається створення та запровадження єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та забезпечення його виконання.

Щодо громад та громадських бюджетів. Кабмін має переглянути методику формування спроможних територіальних громад з урахуванням критерію розвитку оптимальної мережі соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг, а також забезпечення в установленому порядку розроблення згідно з такою методикою, схвалення і затвердження актуалізованих перспективних планів формування територій громад областей.

Важливим моментом є також указ про напрацювання та створення онлайн-системи для подання, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та проектів – переможців Всеукраїнського громадського бюджету, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та за рахунок коштів отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики “Підтримка регіональної політики України”.

Варто зауважити, що до кінця  2020 року мають розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проект Житлового кодексу України та проекти нових редакцій двох законів: “Про стимулювання розвитку регіонів” та “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави, де вказано низку реформ в економічній сфері країни.

Указ був підписаний з метою забезпечення подальшого здійснення структурних економічних реформ, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку України, підвищення добробуту населення, гармонійного розвитку регіонів, продовження впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави, за результатами наради, що відбулася 4 листопада 2019 року.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі