Dow Jones пережив найгірший перший квартал за всю свою історію

З січня по березень він опустився майже на чверть - 23,2%.
© 2020 MarketWatch

За усю історію Dow Jones, перший квартал 2020 року продемонстрував найгірші результати, – з січня по березень він опустився на цілих 23,2%.

“Перший квартал цього року увійде в історію як найбільш збитковий для фондових ринків усього світу, але перш за все для США”, –  повідомляє фінансовий портал аналітики MarketWatch.

Так, індекс Dow Jones, який є один із найстаріших у США, продемонстрував найгірші результати за всю доступну для огляду історію. З січня по березень він опустився майже на чверть – 23,2%.

Якщо брати у розрахунок відомості по усіх кварталах, то падіння виявилося найсильнішим ще з 1987 року. Тоді за один день, 19 жовтня, індекси Dow Jones понизилися до 22,6%. Так, подія отримала історичне поняття – “чорний понеділок”.

Аналогічним квартал став і для S&P 500, який ще з часів глобальної кризи 2008 року, – з початку 2020 опустився на 20%  і на 24% з пікових значень, які були встановлені у лютому.

Тим часом, Nasdaq знизився на 14,8% – це найгірше падіння ще з четвертого кварталу 2008 року. Адже для високотехнологічного еталона – це найгірше квартальне зниження за два роки.

“Основна причина переходу Американського ринку на “ведмежу територію” цілком очевидна, – пише MarketWatch. – Дарма що S&P 500 і Dow Jones покладали надії щодо зростання впродовж останніх кількох сесій, адже поширення коронавірусу, – найважчої епідемії за останні кілька поколінь, – не залишає шансу на швидке подолання рецесії у світовій економіці”.

Про рекордний історичний спад в економіці США свідчать й інші показники. 26 березня, в останній звітний тиждень, кількість первинних звернень за допомогою з безробіття в Штатах збільшилася до 3,28 млн. Цей показник побив попередній антирекорд, встановлений ще у 1982 році, більш аніж у чотири рази. Ще на початку березня кількість американців, які звернулися за допомогою, становила 211 тис., що було близько до пів вікового мінімуму.

Нагадаємо, у період минулого тижня, а саме з 23 по 27 березня 2020 року, промисловий індекс Dow Jones зріс на 21,3%, закріпивши себе на “території биків”.

Востаннє таке зростання фіксували в часи великої депресії, яка настала восени 1929 року та тривала до кінця 1930 років.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі