ДСНС не виїжджали на маштабні пожежі на Луганщині у 2020 році, – ДБР

ДСНС не виїжджали на маштабні пожежі на Луганщині у 2020 році, – ДБР

Посадовці ДСНС постануть перед судом через підробку звітів про гасіння масштабних пожеж на Луганщині.

Слідчі ДБР скерували до суду обвинувальні акти стосовно шести працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Повідомляється, що під час масштабних пожеж на території Луганської області у 2020 році, пожежно-рятувальні загони ДСНС до місця пожежі не виїжджали. Натомість посадовці Служби підробляли акти про їх гасіння.

Аби уникнути дисциплінарної та кримінальної відповідальності за недбале ставлення до своїх службових обов’язків, інспектори територіальних підрозділів ДСНС вписували в «липові» акти про гасіння пожежі інформацію про керівників гасіння, сили та засоби, начебто залучені до роботи.

Посадовці держслужби з надзвичайних ситуацій відповідатимуть за службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років.

Серед обвинувачених є 30-річний начальник одного з відділів ГУ ДСНС Луганської області. Він надавав доручення щодо внесення до офіційних документів викривленої інформації. Посадовець також обвинувачується у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Нагадаємо, що на початку липня 2020 року на території садівничого товариства №5 «Озеро Вовче» в Новоайдарському районі Луганської області виникли масштабні пожежі, внаслідок яких у вогні загинули троє людей, знищено житлові будинки, господарчі споруди та інше майно.

категорії
Економіка

Публікації по темі