Економічна співпраця між Україною та Норвегією буде посилюватися

Варто додати, що товарообіг між Україною та Норвегією у 2017 році склав майже 290 млн доларів. А за 10 місяців 2018 року цей показник зріс на понад 7%.

Потенціал економічної співпраці між Україною та Норвегію потрібно посилювати, і цьому сприяє як політичний діалог між країнами, так і розширення сфер економічної взаємодії.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками норвезького бізнесу, який працює в Україні, повідомляє Урядовий портал.

Наразі в Україні працюють понад 50 норвезьких компаній. Причому спектр інвестування – не тільки торгівля традиційними для обох країн товарами, передусім металами та продовольством, а й передові технології, зокрема, зелена енергетика – сонячна та вітрова. Заплановані обсяги норвезьких інвестицій саме в цю сферу сягнуть сотень мільйонів доларів. Відповідні енергетичні проекти будуть реалізовані на півдні України.

Глава Уряду, зокрема, зазначив, що Норвегія – це надійний і послідовний партнер України як в політичній, так і в економічній площині. А норвезькі компанії є одними із найбажаніших інвесторів для України, зважаючи на їх сучасні технології та високі стандарти ведення бізнесу.

Він зазначив, що Україна сьогодні є однією з найбільш вигідних для інвестування країн, адже демонструє економічне зростання і здатність Уряду впроваджувати фундаментальні реформи в усіх сферах життя – незважаючи на складність усіх зовнішніх викликів.

Варто додати, що товарообіг між Україною та Норвегією у 2017 році склав майже 290 млн доларів. А за 10 місяців 2018 року цей показник зріс на понад 7%. Найбільш перспективними для двосторонньої співпраці вважаються відновлювальна енергетика, програмне забезпечення та IT, енергозбереження та захист довкілля, видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря, кораблебудування та освіта. Україна та Норвегія мають спільну торговельну палату.

категорії
Економіка

Публікації по темі