Економіка України доларизована на 45%

Навіть у нових кредитах частка валютних становить близько 30%.

Сплески інфляції та девальвації регулярно призводили до того, що гривня втрачала купівельну спроможність. Тому населення завжди зберігало значну частину заощаджень в іноземній валюті. Така тенденція зберігається і сьогодні.

Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому на сайті Національного банку України, передає Finance.ua.

У звіті йдеться про те, що рівень доларизації на кінець 2018 року ще близький до 45% як для депозитів, так і для кредитів. Хоча для країн, подібних Україні, прийнятним вважають діапазон 20-30%. Навіть у нових кредитах частка валютних становить близько 30%.

Існує низка галузей, кредитування яких відбувається переважно у валюті. У них доларизація кредитів переважає 70%. У НБУ відзначають, що кредитування цих позичальників не завжди виправдано, оскільки часто вони не мають достатньої кількості валютних доходів.

“Значний рівень доларизації портфелів банків – це системний ризик. Якщо банки не будуть проявляти активності в зниженні рівня доларизації власних балансів, НБУ допускає встановлення додаткових ризиків для валютних активів і жорстких вимог до оцінки кредитного ризику за кредитами в іноземній валюті. З урахуванням зазначених дій валютний ризик для банків і їхніх клієнтів повинен знизитися”, – зазначили в НБУ.

категорії
Економіка

Публікації по темі