Експерти МВФ зустрілися з Радою Нацбанку

Представники групи експертів Міжнародного валютного фонду зустрілися з Радою Нацбанку в межах робочого візиту в Києві.

Представники групи експертів Міжнародного валютного фонду зустрілися з Радою Нацбанку в межах робочого візиту в Києві.

Про це повідомив член Ради НБУ Віталій Шапран у фейсбуці.

За словами Шапрана, учасники зустрічі обговорили широке коло питань: від нормативного забезпечення облікової політики НБУ до оцінки грошово-кредитної політики.

«У мене залишилося приємне враження від спілкування з представниками МВФ. Було видно, що вони приїхали справді допомогти Україні і зацікавлені в тому, щоб економіка країни розвивалася за найкращим сценарієм», — додав Шапран.

Нагадаємо, експерти ключового кредитора України — МВФ — приступили до роботи у Києві 20 лютого.

Вони прибули до Києва для того, щоб обговорити з українською владою прискорення зростання економіки і забезпечення стабільності.

Україна і МВФ в грудні 2019 року досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі $5,5 млрд.

Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точна дата затвердження поки не відома. Для цього Україна має виконати ряд умов.

Нова програма МВФ передбачає нові реформи і продовження вже розпочатих. Для отримання першого траншу Україна повинна виконати ряд попередніх дій. Серед важливих для МВФ пунктів: запуск ринку землі та захист неплатоспроможних банків від повернення недобросовісним ексакціонерам.
Україна повинна виплатити Міжнародному валютному фонду близько $1,4 млрд у 2020 році.

категорії
Економіка

Публікації по темі