Експорт молочних продуктів продовжує рости

У січні−вересні цього року за всіма категоріями господарств вироблено 7 908 тис тон молока.

Незважаючи на зменшення пропозиції вітчизняної молокосировини, виробництво та експорт українських молочних продуктів продовжує зростати.

Про це повідомляють на порталі Agropolit.

«У 2018 році триває скорочення вітчизняного виробництва молокосировини. За даними статистики, у січні − вересні цього року всіма категоріями господарств вироблено 7 908 тис тон молока, що на 2% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. При цьому, у сільгосппідприємствах виробництво молока зросло на 0,2%, у той час, як у господарствах населення, які забезпечують понад 70% надоїв, зафіксовано зменшення на 2,9%.», – йдеться в повідомленні.

Зазначають, що за 9 місяців цього року порівняно із січнем − вереснем 2017 року експорт молочної продукції збільшився на 3% та склав 620 тис тон

Вказують, що провідною позицією українського молочного експорту залишається масло вершкове (72% від загального обсягу), активними покупцями якого є Марокко, Туреччина, Нідерланди.

Спостерігається також суттєве збільшення надходжень імпортної молочної продукції на український ринок. Загальний обсяг імпорту молокопродуктів у січні−вересні ц. р. склав 130 тис тон, або збільшився проти відповідного періоду минулого року у 1,5 рази. У обсягах імпорту молочних товарів найбільша частка належить сирам (майже 80%), які надходять на вітчизняний ринок із країн Євросоюзу (Польщі, Німеччини, Франції).

Додають, що за балансовими розрахунками, у січні−вересні поточного року порівняно з аналогічним періодом 2017 року, наповнюваність внутрішнього ринку молокопродуктами скоротилася на 2%, а їх розрахункове середньодушове споживання зменшилося на 2 кг, і в середньому, у еквіваленті молокосировини, склало близько 152,7 кг на особу.

категорії
Економіка

Публікації по темі