Енергоатом вперше завантажив весь блок АЕС американським паливом

Блок №3 ПУАЕС став першим енергоблоком в Україні, який працює виключно на паливі Westinghouse. 

НАЕК Енергоатом повністю завантажила блок №3 Южно-Української атомної електростанції (ПУАЕС) паливом виробництва компанії Westinghouse.

Як повідомляє прес-служба Енергоатому, блок №3 Южно-Української АЕС став першим енергоблоком в Україні, який працює виключно на паливі американської компанії.

“Україна поки – єдина країна, яка використовує альтернативні поставки ядерного палива для спроектованих в колишньому Радянському Союзі реакторів типу ВВЕР-1000. Повне завантаження третього енергоблоку паливом Westinghouse дозволить протягом року завершити процес його ліцензування і перейти з дослідно-промислової до промислової експлуатації”, – підкреслив президент Енергоатома Юрій Недашковський.

Нагадаємо, раніше українські АЕС працювали на змішаних загрузках американського (Westinghouse) і російського  палива.

У свою чергу віце-президент і керуючий директор компанії Westinghouse в Північній Європі Азіз Даг нагадав, що саме на Південно-Українській АЕС в 2005 році почалася дослідна експлуатація палива Westinghouse.

“В даний час ми постачаємо паливо на 6 з 15 атомних енергоблоків українських АЕС. Починаючи з 2021 роки кількість українських реакторів з паливом Westinghouse виросте до 7. Для задоволення потреб українських АЕС ми виділили окремі лінії на заводі компанії Westinghouse в шведському місті Вестерос і готові до подальшого розширення поставок в Україну “, – сказав віце-президент компанії.

Раніше повідомлялося, що Енергоатом має намір до 2021 року завантажитичотири блоки Запорізької АЕС американським ядерним паливом.

категорії
Економіка

Публікації по темі