Федерація роботодавців допомогла зберегти врожай підприємству з данськими інвестиціями

«ДФУ Агро» є компанією зі 100% данськими інвестиціями  та являє собою комплекс для вирощування та відгодівлі свиней у Житомирській області.

ТОВ «ДФУ Агро» могло лишитись 100% свого врожаю.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Федерація роботодавців України.

“Нещодавно Федерація звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі, Голови Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств Степана Кубіва з проханням особисто втрутитися в ситуацію, що склалася навколо Dan-Farm Ukraine / DFU Agro (Житомирська обл.)”, – йдеться в повідомленні.

«ДФУ Агро» є компанією зі 100% данськими інвестиціями  та являє собою комплекс для вирощування та відгодівлі свиней у Житомирській області. У Федирації зазначаються, що протягом 2014-2018 років на розбудову комплексу ТОВ «ДФУ Агро» залучила понад 6 млн євро коштів від міжнародних організацій. Протягом 2018 року «ДФУ Агро», яка налічує близько 100 працівників, сплатила податків та загальнообов’язкових зборів на загальну суму близько 8 млн грн. і надалі планує створювати нові робочі місця з залученням до роботи місцевого населення.

Влітку 2014 року між компанією та двома сільськими радами було укладено договори на управління спадщиною, за яким «ДФУ Агро» передано в управління терміном на 10 років не витребувані та не переоформлені земельні частки (паї) на території цих сільських рад загальною площею, відповідно, 717,71 та 617,3783 га ріллі. Згідно договорів врожай, вирощений на цих ділянках, є власністю «ДФУ Агро».

Однак навесні цього року виявилося, що на ці землі претендує ще одне ТОВ, яке, скориставшись змінами в законодавстві, уклало відповідні договори оренди з районною держадміністрацією. При цьому новий орендар відмовився визнати право «ДФУ Агро» на врожай озимих жита та ріпаку.

Минулої п’ятниці, на засіданні Комітету з питань захисту бізнесу та права власності ФРУ ситуація обговорювалася з провідними адвокатами України та фахівцями з протидії рейдерству. Одним з виходів називалося укладання мирової угоди, умови якої задовольнять обидві сторони.

Директор «ДФУ Агро», Вадим Шестаков повідомив, що ситуація з цим підприємством є саме тим  поодиноким випадоком, коли крім ФРУ на захист інвестора встали Мінюст, Національна поліція, Житомирська облдержадміністрація, низка об’єднань українського бізнесу.

Тим часом згідно доручення Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, яке було дано у відповідь на звернення ФРУ, Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області розпочало заходи державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель. Сподіваємося, що це унеможливить повторення подібних ситуацій.

категорії
Економіка

Публікації по темі