Фермери Львівщини цьогоріч отримали понад 2 мільйони гривень на розвиток господарств

Особливу увагу приділили підтримці розвитку фермерських господарств, на що цього року виділено 1 млрд грн.
Джерело: loda.gov.ua

Під головуванням заступника міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової відбулась чергова відео-конференція з представниками обласних аграрних відомств щодо державної підтримки розвитку галузі агропромислового комплексу у 2018 році.

Про це інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Так, у 2018 році на підтримку всіх програм галузі агропромислового комплексу виділено 6,3 млрд грн, з яких 2,6 млрд грн вже спрямовано отримувачам  бюджетних коштів.

Урядом зроблена низка вдосконалень порядків використання коштів за державними програмами підтримки розвитку агропромислового комплексу, спрощені процедури отримання коштів, розширено перелік банків-партнерів, лібералізовані вимоги до отримувачів.

Особливу увагу приділили підтримці розвитку фермерських господарств, на що цього року виділено 1 млрд грн.

Фермерами Львівської області по програмі Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств отримано 2 млрд 166 млн грн, з яких 15 фермерських господарств отримали часткову компенсацію за придбану с/г техніку, 27 фермерських господарств залучили кредити в державних банках на суму 10,4 млн грн, 9 господарствам нараховано компенсацію за придбане насіння; 5-м фермерським господарствам надано фінансову підтримку у формі пільгового кредиту на загальну  на суму 1,2 млн грн.

Також програму доповнено двома новими напрямами: бюджетна дотація для новостворених фермерських господарств у розмірі 3000 грн на 1 га землекористування, а також 5,5 прожиткових мінімумів на кожного члена фермерського господарства. На отримання дотацій за цими напрямами у Львівське відділення Укрдержфонду подали документи 178 фермерських господарств на загальну суму –  3 млн грн.

За державною програмою в галузі тваринництва у Львівську область надійшло 25 млрд 779 млн грн, з яких нараховано дотацію 55 с/г підприємствам за утримання корів на занальну суму 4 млрд 197 млн грн, виплачено відшкодування закупівлі племінних тварин 15 господарствам  на суму  6 млрд 317 млн грн; 10,5 млн фізичним особам виплачено дотацію за утримання 15,2 тис голів молодняку ВРХ на загальну суму 11,4 млн грн.

Крім того, до Міністерства аграрної політики та продовольства подані документи на виплату останнього траншу дотації 12,4 млн грн фізичним особам за утримання молодняку ВРХ на загальну суму 15,4 млн грн.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Кабінет міністрів України затвердив проект державного бюджету на 2019 рік, який передбачає загальний обсяг державної підтримки аграрного сектору на рівні 6,9 млрд гривень.

У цілому обсяг підтримки на наступний рік майже повторює показники поточного року – 6,3 млрд гривень.

Зокрема, у новому проекті бюджету збільшено обсяг компенсації придбання вітчизняної техніки – з 1 млрд до 1,38 млрд гривень, та розмір компенсації частини вартості саджанців для закладення садів – з 300 млрд до 400 млрд гривень.

Найбільш дотаційною галуззю в 2019 році залишиться тваринництво. В рамках цієї програми уряд частково профінансує будівництво тваринницьких комплексів. Підтримка розвитку тваринництва передбачена на минулорічному рівні 4 млрд гривень.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі