Фінансовий план Укренерго створює умови для подальшого розвитку підприємства, – Мінфін

План розроблений з урахуванням прогнозних макропоказників економічного розвитку країни та цілей Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Кабінет Міністрів України затвердив фінансовий план державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» на 2019 рік.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Варто зазначити, що план розроблений з урахуванням прогнозних макропоказників економічного розвитку країни та цілей Енергетичної стратегії України до 2035 року.

План передбачає доходи у сумі 7 552, 3 млн грн, витрати у сумі 5 193,6 млн грн, виплати на користь держави у розмірі 2 044,9 млн грн та реалізацію пріоритетних проектів на суму 3 912,8 млн грн (без ПДВ).

Документ дозволяє створити належні умови для виконання ключових статутних завдань Укренерго та стабілізації його фінансового стану, а також створює умови для подальшого розвитку підприємства.

Нагадаємо, НКРЕКП схвалила інвестиційну програму Укренерго на 2019 р на рівні 3,3 млрд гривень. Зокрема, серед джерел фінансування на власні кошти компанії (прибуток, амортизація, інший дохід, невикористані кошти 2018 року) припадає 1,3  млрд грн, на кредитні — 1,942 млрд грн, на дохід від розподілу пропускної спроможності міждержавних електромереж — 0,06 млрд грн.

Довідка

Міністерство фінансів України отримало право на управління державним підприємством «НЕК «Укренерго» 4 лютого 2019 року. Відповідний акт приймання-передачі було підписано Комісією з питань передачі цілісного майнового комплексу ДП «НЕК «Укренерго», створеною Мінфіном на виконання розпорядження КМУ від 14.11.2018 № 1001. З моменту підписання документу Укренерго перейшло зі сфери Міністерства енергетики та вугільної промисловості до Міністерства фінансів. 22 лютого 2019 року Міністерство фінансів України створило комісію з реорганізації державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»» в приватне акціонерне товариство (ПрАТ).

категорії
Економіка

Публікації по темі