Фонд розкрив схему виведення коштів з Авант Банку

Службові особи ПАТ«АВАНТ-БАНК» видали кредити 12 компаніям на суму 601, 95 млн грн всупереч інтересам банку.

Виведення коштів з Авант Банку напередодні визнання його неплатоспроможним відбувалося через схеми кредитування пов’язаних з банком осіб

Про це повідомила Прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У Фонді зазначають, що розкрадання активів відбувалося позичальниками за попередньою домовленістю з посадовими особами банку.

«Всупереч інтересам банку та без реального аналізу кредитоспроможності позичальників службові особи ПАТ«АВАНТ-БАНК» видали кредити 12 компаніям на суму 601, 95 млн грн”, – йдеться в повідомленні Фонду.

Додають, що службові особи, яким надавали кредитування, частково погашали заборгованість, щоб надати вигляд законності своїй протиправній діяльності, а в подальшому взагалі ініціювали процедуру банкрутства. «Згодом, щоб приховати злочин службові особи банку сприяли викраденню банківських документів, що стосуються кредитування вищезазначених підприємств», – вказують у Фонді.

Зазначають, що Господарський суд Київської області відхилив звернення ПАТ «Авант Банк» визнати грошові вимоги банку на суму боргу та включити їх у реєстр вимог кредиторів банкрутів. Суд аргументував своє рішення тим, що в банку відсутні оригінали документів, які б підтверджували наявність заборгованості. Заборгованість за вказаними кредитами, станом на 12 Квітня 2017 року, становила 1 141,37 млн грн.

Вказують, що ліквідатор банку повідомив в правоохоронні органи про виявлені правопорушення, які були вчинені службовими особами Авант Банку, і направив відповідні заяви в Генеральну прокуратуру.

категорії
Економіка

Публікації по темі