ФРУ: підстав очікувати дефіциту на ринку добрив немає

Українські виробники готові наростити власні потужності, щоб виготовити 800 тис. тонн добрив, які раніше імпортували з Росії.

Вітчизняні виробники готові поставити 800 тис. тонн мінеральних добрив, які раніше Україна отримувала з Росії. Тобто підстав очікувати дефіциту добрив у 2-му півріччі 2019-го немає.

Про це повідомили на прес-конференції Федерації роботодавців України.

Наразі всі українські заводи, за винятком Одеського припортового, можуть наростити власні потужності, щоб задовольнити потреби аграрного сектору.

Однак, як повідомили представники хімічної промисловості, за останні роки, відколи Україна відмовилась від імпорту з Росії, вітчизняні заводи працювали не стабільно: то зупинялись, то запускались на повну. Це спричинило зайві затрати, які вплинули на собівартість продукції, виводили з ладу техніку і провокували плинність кадрів.  Та в цілому проблем з виробництвом азотних і фосфорних добрив в Україні немає.

Крім того, у 2019-му Україна імпортувала добрива з 42-ох країн світу. До цього товар поставляли лише з 3 країн-партнерів. Наразі, вітчизняний ринок отримав понад 3 млн тонн закордонного добрива. Тобто за перше півріччя Україна повністю забезпечила річну потребу у товарі і зриву посівів не буде, заявили на конференції.

Додамо, раніше заступник директора Одеського припортового заводу Степан Кімінчіджі заявив, що підрозділи заводу з виробництва аміаку і карбаміду простоюють з квітня 2018 року, і на даний момент працює комплекс з перевалки транзитного аміаку потужністю близько 2,3 млн тонн/рік. За його словами, уповноваженими органами заводу було прийнято рішення про укладення договору на давальницьких умовах з переробки газу для часткового запуску виробництва.

Нагадаємо, у січні–травні 2019 року експорт товарів підприємствами Львівської області становив 902,8 млн дол.,а  імпорт – 1181,8 млн дол. Порівняно з цим ж періодом минулого року експорт зріс на 20,9%, імпорт – на 13,7%

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 158 країн світу. Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (22,5% від загальнообласного експорту) та Німеччину (12,3%). Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 679,9 млн дол. (75,3%) та збільшився порівняно з січнем-травнем 2018 року на 11,3 %.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини