“Газпром” припинить транзит газу через Україну в Туреччину з 2020 року

Компанія проінформувала про плани припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з України в Туреччину з січня 2020 року.

Влада Болгарії отримала лист від “Газпром експорту”, в якому компанія проінформувала про плани припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з України в Туреччину з січня 2020 року.

Про це повідомляє глава Міненерго Болгарії Теменужка Петкова в інтерв’ю місцевому телеканалу bTV.

За її словами, якщо друга гілка “Турецького потоку” не пройде через Болгарію, то Софія залишить за собою право звернутися до арбітражу з метою стягнення з “Газпрому” транзитних платежів, які країна за контрактом повинна отримувати до 2030 року.

При цьому в “Газпромі” російським ЗМІ заявили, що не надавали жодного офіційного повідомлення на адресу влади Болгарії про намір припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з січня наступного року.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що транзит скрапленого природного газу через територію України в липні 2018 року скоротився в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 24% – до 83,6 тисячі тонн.

Так, транзит через порти України за звітний місяць скоротився на 52% – до 15,1 тисяч тонн. Практично весь обсяг морських відправок – 14,6 тисяч тонн – припав на термінал Укрлоудсістем в Одесі.

У липні залізничний транзит склав 68,5 тисячі тонн. Це на 12,6% менше показника аналогічного періоду минулого року (78,3 тисяч тонн). Найбільший обсяг скрапленого газу був транзитувати через перехід Ізов з Росії в Польщу – 23,2 тисячі тонн.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі