Газпром програв Нафтогазу суди в Нідерландах та Люксембурзі

Суди Нідерландів і Люксембурга відхилили апеляції Газпрому у справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Суди Нідерландів і Люксембурга відхилили апеляції Газпрому у справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомила прес-служба НАК «Нафтогаз України».

Апеляційний суд Амстердама (Нідерланди) відхилив скаргу «Газпрому» щодо юрисдикції суду, тим самим підтвердивши свої повноваження у справі про визнання і примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Нідерландів. Відповідне рішення суд прийняв 8 липня.

Того ж дня рішення на користь «Нафтогазу» ухвалив Окружний суд Люксембурга. Він відхилив скаргу «Газпрому» і підтвердив арешти щодо російської компанії на території цієї країни в межах примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, в кінці лютого 2018 року російський монополіст «Газпром» програв судову тяжбу з «Нафтогазом» в Стокгольмському арбітражі з транзитним контрактом, за рішенням якого російська компанія повинна виплатити українській стороні 4,6 млрд дол.

При цьому з урахуванням рішення арбітражу за контрактом на постачання газу остаточна сума розрахунків між компаніями становить 2,6 млрд дол. на користь «Нафтогазу». На тлі програшу «Газпром» заявив про намір розірвати контракт на постачання і транзит газу з Україною в судовому порядку.

У 20-х числах березня «Газпром» офіційно повідомив «Нафтогаз України» про те, що він відмовляється виконувати рішення арбітражу. В кінці травня 2018 року «Нафтогаз України» почав процес примусового стягнення з «Газпрому» боргу в 2,6 млрд дол. в закордонних судах.

Процеси по стягненню проходять в Англії, Швейцарії та Нідерландах. Серед активів, які цікавлять українську сторону, акції компаній-операторів газопроводів «Північний потік-1» і «Північний потік-2».

категорії
Економіка

Публікації по темі