Голова Держенергоефективності відмітив успішність співпраці України та Німеччини у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці

Уряд Німеччини через проекти Німецького товариства міжнародного співробітництва надає значну підтримку та допомогу Україні.

Німеччина – стратегічний партнер України у впровадженні реформ у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці.

Про це заявив Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності, під час Десятого засідання Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва у м. Берлін (Німеччина).  Про це інформує Урядовий портал.

Здобутки та плани співпраці України та Німеччини у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці – серед важливих питань Десятого засідання Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва у м. Берлін (Німеччина).

«Уряд Німеччини через проекти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) надає значну підтримку та допомогу Україні у розвитку «чистої» енергетики та енергоефективності у різних секторах економіки», – повідомив Сергій Савчук.

Він зауважив, що спільно з GIZ Україна працює над імплементацією ключової 27-ї Директиви ЄС щодо енергоефективності. « Зокрема стосовно законодавчого врегулювання впровадження енергоаудиту та систем енергоменеджменту, а також підвищення енергоефективності будівель органів влади».

Крім цього, об’єднавши зусилля Держенергоефективності, Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», Всеукраїнської агенції сталого розвитку та інвестицій, Українсько-данського енергетичного агентства, розроблено та запроваджено Інтерактивну карту «UA MAP», де для інвесторів опубліковано понад 100 потенційних перспективних «зелених» проектів на суму більше 4 млрд євро.

Водночас за останні 4 роки Україна доклала максимум зусиль для активізації розвитку відновлюваної енергетики. У результаті «зелена» енергетика акумулювала більше 1,4 млрд євро інвестицій. Це суттєвий внесок в економіку країни та енергозабезпечення українських міст.

Стрімке введення нових об’єктів «чистої» енергетики потребує наявності балансуючих потужностей. Саме встановлення електроакумулюючих систем дасть змогу покращити стабільність мережі та енергоефективність постачання електроенергії.

Як пояснив Голова Держенергоефективності, впровадження пілотного проекту, наприклад, із встановлення дахової сонячної електростанції разом із електроакумулюючою системою, дозволить напрацювати шляхи децентралізації виробництва електроенергії, запровадити оптимізацію управління «зеленими» об’єктами.

«Зважаючи на значний досвід Німеччини у розвитку відновлюваної енергетики, а також достатній ресурсний потенціал, наявність діючих стимулів та потребуву зменшенні енергозалежності України, ми розглядаємо можливість розширення партнерства саме у відновлюваній енергетиці», – підсумував Сергій Савчук.

Нагадаємо, як повідомлялося, голова Держенергоефективності Сергій Савчук із генеральним менеджером компанії «Beijing TUS-Clean Energy Co., Ltd.» Енді Лю розглянули розвиток українського ринку відновлюваної енергетики та перспективи для реалізації спільних із китайським бізнесом проектів у цій сфері.

категорії
Економіка

Публікації по темі