Голова ради НБУ назвав умови стабілізації валютного ринку до кінця року

Починаючи з 10 липня нацвалюта стабільно слабшала по відношенню до долара.

Україна може увійти в 2019 рік зі стабільною ситуацією на валютному ринку за відсутності потрясінь та перевитрат, а також при отриманні траншу МВФ.

Про це написав Богдан Данилишин, глава Ради Нацбанку України, на своїй сторінці у Facebook.

“Якщо подивитися на попередні 12 місяців, можна побачити кілька періодів яскраво вираженої динаміки курсу гривні до долара”, – йдеться в повідомленні.

Зазначив, що починаючи з 10 липня нацвалюта стабільно слабшала по відношенню до долара, двічі – 27 серпня і 24 вересня – досягнувши локальних мінімумів на рівні 28,3 гривні за долар.

Глава Ради НБУ заувжив, що девальвація гривні в липні-серпні цього року була типовою.

“Якщо зіставити курс гривні до долара на початку року і на 16 жовтня, виходить, що за цей час гривня зміцнилася (нехай і незначно – на 0,5%)”, –  підкреслив Богдан Данилишин.

Серед факторів, які впливають на курс гривні, виділив ціни на основну продукцію експорту та імпорту, перспективи отримання чергового траншу кредиту від МВФ і платежі за держборгом. “Перше – курсові коливання гривні, які ми спостерігаємо в цьому році, не настільки великі, як це відбувається з валютами багатьох країн, що розвиваються. Друге – думаю, сезонне ослаблення гривні в 2018 році змістилося з типового періоду “вересень-жовтень” на “липень-вересень” та його потенціал, ймовірно, вичерпаний. Третє – вважаю дію чинників, здатних позитивно і негативно вплинути на курс гривні до кінця поточного року, загалом будуть взаємно компенсовані”, – вважає глава Ради НБУ.

Богдан Данилишин зауважив, що у випадку отримати транш кредиту МВФ, уникнення експансії державних витрат у грудні, а також за відсутності потрясінь на світових фінансових і енергетичних ринках, наступного року Україна зможе розпочати зі стабільною ситуацією на валютному ринку.

Нагадаємо, раніше голова ради НБУ повідомив, що міграція з України набула загрозливо високих розмірів.

категорії
Економіка

Публікації по темі