Ідея децентралізації – не тільки в коштах, а й в інструментах заробити додатковий фінансовий ресурс для громад

На початку реформи - бюджети громад складали 70 млрд грн, а у 2018 році – вже понад 270 млрд грн.

Ідея запровадженої Урядом України реформи децентралізації, яка визнана однією з найбільш успішних реформ, в тому, аби не тільки передати кошти, а й надати інструменти, що дозволять громадам заробити додатковий фінансовий ресурс для розвитку територій.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Урядовий портал.

«Ідея була не в тому, аби передати тільки гроші, а й в тому аби передати інструмети, які дозволять заробляти гроші», – сказав Володимир Гройсман.

Він додав, що у 2014 році – на початку реформи – бюджети громад складали 70 млрд грн, а у 2018 році – вже понад 270 млрд грн. Саме тому, люди вимагають зміни умов життя. І зараз, впевнений Глава Уряду, важливо, аби люди на місцях могли опанувати інструменти реформи, а фаховість та відповідальність керівників відповідала запитам суспільства.

Володимир Гройсман також наголосив, що закріплення реформи має відбутися і на рівні Конституції України – аби всі громадяни України могли відчути переваги реформи. Зараз 70% населення громад вже відчувають плюси реформи. І до проведення місцевих виборів – у 2020 році – всі громадяни повинні отримати право на визнання і спроможність громад.

категорії
Економіка

Публікації по темі