Індекс Біг Мака: гривня виявилася однією з найбільш недооцінених валют світу

Вартість гривні недооцінена на 65,2%.

Всесвітньо відоме видання The Economist оприлюднило щорічний рейтинг Індексу Бік Мака, згідно якого гривня виявилася однією з найбільш недооцінених валют світу.

Про це повідомив економіст Володимир Компанієць на своїй сторінці у Facebook.

Видання оприлюднило щорічний рейтинг Індексу Біг Мака, який порівнює купівельні спроможності валют на базі вартості стандартного Біг Мака.

За даними The Economist, вартість гривні недооцінена на 65,2%, а реальний курс за купівельною спроможністю повинен бути 9,68 гривень за долар.

Нагадаємо, раніше ІА “Вежа” повідомляла, що ціни в Україні продовжують зростати, зокрема протягом жовтня-листопаду ринок харчових продуктів подорожчав на 0,5%. Зросли в ціні хліб та хлібопродукти, м’ясо, риба, цукор, овочі та молочна продукція. Натомість подешевшали фрукти, олія та жири. За декілька днів українці святкуватимуть Новий рік і звісно ж на святковому столі не обійдеться без традиційного салату олів’є. Журналіст ІА Вежа порахував скільки коштуватиме новорічний салат у порівнянні з минулим роком.

Зокрема, для приготування традиційної новорічної страви знадобиться варена ковбаса, ціна за кілограм якої сьогодні становить 100-120 гривень, картопля –  11,50 грн/кг, таку ж ціну потрібно буде віддати за 1 кг моркви, цибуля – 18,50 грн за кілограм.  Окрім цього знадобляться курячі яйця, ціна за одне – 2,24 грн, кілограм солених огірків коштуватиме близько 66 гривень. Також для приготування знадобиться зелений консервований горошок, ціна за одну банку котрої становить 22,99 грн, а пачка недорогого майонезу – 8,50 грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі