Кабмін ініціює збільшення пільг на придбання електрокарів

У Кабінеті Міністрів готові ввести ще більші пільги на придбання екологічно чистих автомобілів.

У Верховній Раді зареєстровані законопроекти №8159 і №8160, в яких викладено програму розвитку ринку електромобілів в Україні, а одним із стимулів зростання виступає повернення прибуткового податку.

Про це інформує видання autonews.ua.

Таким чином, в разі прийняття документів держава повертатиме покупцям електрокарів 18% від вартості машини.

Загалом, після скасування акцизу на чотири роки і при затвердженні нових пільг, електрокари скинуть в ціні 39,8%. Вийде, що Hyundai Ioniq, який зараз доступний за ціною 746 тис. грн, обійдеться покупцю на 134 280 грн дешевше, а старий Nissan Leaf – на 50 тис. грн.

Крім того, в запропонованій програмі прописані і преференції для виробників, яким дозволять 10 років не платити податок на прибуток з продажу електрокарів, батарей та інших складових. Скасують ПДВ на ввезення з-за кордону комплектуючих для електрокарів, а за імпорт кузовів і кабін не треба буде платити акцизний збір.

Якщо депутати ухвалять ці законопроекти, то до 2028 року кожен п’ятий автомобіль на дорогах країни буде електричний.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що в останній осінній місяць 2018 року первинну реєстрацію в Україні пройшли 598 легкових автомобілів, що працюють виключно на електротязі. Таким чином, у порівнянні з листопадом минулого року попит на електромобілі виріс в 2,4 раза.

Як і роком раніше, левову частку первинного ринку електрокарів охопили імпортовані машини з пробігом (80%).

Найпопулярнішим електромобілем на українському ринку залишається NISSAN Leaf. За минулий місяць 344 українці стали власниками автомобілів цієї моделі.

категорії
Економіка

Публікації по темі