Кабмін підтримав зміни до Державного бюджету на 2019 рік

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні підтримав розроблений Міністерством фінансів проект змін до закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні підтримав розроблений Міністерством фінансів проект змін до закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Повідомляє Міністерство фінансів України.

Потреба у таких змінах виникла у зв’язку з відміною проведення перших місцевих виборів у 45 ОТГ та додаткових виборів депутатів місцевих рад у 7 ОТГ через введення воєнного стану в 10 областях.

«Шкода, що вже у січні доводиться вносити зміни до Державного бюджету, але без цього не буде можливості профінансувати ті райони, до яких входять ці ОТГ, і вони залишаться без грошей на освіту та медицину. У Державному бюджеті на 2019 міжбюджетні трансфери були передбачені саме для цих ОТГ, а не для районних бюджетів, як це було раніше. Але вибори там не відбулися, тож без прийняття запропонованих змін безперервне фінансування цих районів у 2019 році буде неможливим», – повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Законопроект уточнює обсяги міжбюджетних трансфертів по районним бюджетам, де не відбулися вибори до ОТГ; по міським ОТГ, де не відбулися додаткові вибори, та по 8 міським бюджетам, де відбулося приєднання, яке не було враховане в Законі України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Також Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Про погодження розподілу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2019 році» схвалив рішення обласних державних адміністрацій про розподіл додаткової дотації між місцевими бюджетами, на яку в Державному бюджеті на 2019 рік передбачено 14,9 млрд грн. Таке схвалення передбачено внесеними в Бюджетний кодекс змінами, які набули чинності 1-го січня 2019 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі