Кабмін пропонує внести зміни до закону про РРО

Кабінет Міністрів України пропонує змінити порядок застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та пом’якшити відповідальність суб’єктів господарювання за порушення його використання.

Кабінет Міністрів України пропонує змінити порядок застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та пом’якшити відповідальність суб’єктів господарювання за порушення його використання.

Про це свідчить зареєстрований у Верховній Раді законопроект №2711.

Планують запровадити можливість формування та передачі фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків з РРО в автоматичному режимі; документальні перевірки додержання фізичними особами вимог законодавства проводити залежно від ступеня ризику. Перелік ризиків встановлюється центральним органом виконавчої влади; фактичні перевірки проводити за підставами, визначеними Податковим кодексом України;

Крім цього планують застосовувати штрафи при перевірці, якщо виявлено невідповідність суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, більше ніж на 20% (раніше – 10%) розміру мінімальної зарплати. Також хочуть скасувати штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів у разі, якщо контрольну стрічку не створено в електронній формі на програмних РРО, а також у разі неподання до контролюючих органів звітності з програмних РРО;

Окрім цього можуть штраф у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму програмування найменування непідакцизного товару або послуги, ціни такого товару (послуги) та обліку їх кількості.

“Оскільки безпечність та надійність функціонування програмних РРО не залежить від бізнесу, а є виключно відповідальністю контролюючих органів, існує необхідність пом’якшення відповідальності за порушення у сфері використання РРО”, – зазначають автори законопроєкту.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини