Кабмін встановив ціну продажу найбільшого виробника електроенергії в Україні

Кабінет міністрів України схвалив стартову ціну продажу 78,3% акцій енергогенеруючої компанії Центренерго.

Кабінет Міністрів України схвалив стартову ціну продажу 78,289% акцій енергогенерувальної компанії ПАТ “Центренерго” у 5 млрд 984,992 млн грн

Таке рішення уряд ухвалив на своєму засіданні 3 жовтня.

Згідно постанови уряду, стартова ціна продажу держпакету складе майже 6 млрд грн.

Зазначимо, проект постанови серед умов продажу держпакету акцій даного підприємства пропонував затвердити зобов’язання враховувати рекомендації екологічного аудиту, проведеного 16 травня 2018 року на замовлення Фонду держмайна України, а також направляти дивіденди, нараховані на куплений в процесі приватизації пакет акцій, яким до його продажу володіла держава.

Додамо, що крім стандартних вимог до потенційного покупця у вигляді своєчасної оплати податків і зборів, недопущення виникнення простроченої заборгованості із заробітної плати, формування запасів палива для повноцінної роботи ТЕС, підтримки працездатності обладнання шляхом ремонтів, в умовах передбачені заходи для можливої ​​роботи товариства в Європейській мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E).

Варто вказати, що приватизація Центренерго є однією з ключових умов переговорів з МВФ, але процес затягується з 2015-го. За підсумками минулого року компанія в 4,9 рази збільшила чистий прибуток – до 1,9 млрд грн. Активи на кінець 2017 року перевищили 10 млрд грн.

Довідка: Центренерго – найбільша енергогенеруюча держкомпанія. 78,3% акцій належить Фонду держмайна. Експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні і 5 – газомазутні) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною потужністю майже 7,7 ГВт (близько 14% від всеукраїнського показника).

категорії
Економіка

Публікації по темі