Кабмін затвердив для держпраці нові правила перевірок бізнесу

Планові та позапланові перевірки проводяться Держпраці та її територіальними органами.

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що Кабінет Міністрів постановою від 05.06.2019 № 466 виклав у новій редакції Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, що визначений постановою Кабінету Міністрів від 31.01.2007 № 70 “Деякі питання реалізації норм Законів України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та “Про зайнятість населення”.

Порядком передбачено, що відтепер предметом проведення перевірки є: реєстрація суб`єктів господарювання у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів; подання суб`єктами господарювання до відділень Фонду звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю; виконання суб`єктами господарювання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Планові та позапланові перевірки проводяться Держпраці та її територіальними органами.

Строк проведення планової перевірки становить не більш як 10 робочих днів, а щодо суб`єктів господарювання, які належать до суб`єктів мікро-, малого підприємництва – не більш як 5 робочих днів.

Сумарна тривалість усіх планових перевірок, що проводяться Держпраці, її територіальними органами протягом календарного року щодо суб`єкта господарювання (комплексного планового заходу), не може перевищувати 30 робочих днів, а щодо суб`єктів мікро-, малого підприємництва – 15 робочих днів.

Строк проведення позапланової перевірки не перевищує 10 робочих днів, а щодо суб`єктів господарювання, які належать до суб`єктів малого підприємництва, – 2 робочих днів.

Продовження строку проведення планових та позапланових перевірок не допускається.

Нагадаємо, як повідомляли, 14 травня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував відповідну урядову постанову від 26 квітня 2017 року № 295 «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Це означає, що державні інспектори праці Держпраці, а також посадові особи органів місцевого самоврядування, яким делеговано повноваження зі здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю, наразі не мають повноважень здійснювати інспекційні перевірки підприємців.

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі