Капітальні інвестиції підприємств та організацій Львівщини зростають

Цього року інвестиції в область зросли на 11,4%. 

Львівщина є привабливою для інвестицій. Цього року інвестиції в область зросли на 11,4%.

Про це повідомляє Держстат.

“Капітальні інвестиції підприємств та організацій Львівщини у січні-вересні 2019 року становили 17,8 млрд.грн, що на 11,4% більше, ніж за відповідний період 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

Дані Держстату також свідчать, що основним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 56,9% від загального обсягу. Частка кредитів банків становила 6,9%, за рахунок коштів іноземних інвесторів освоєно 2,1% інвестицій. З місцевих бюджетів направлено 8 % капітальних інвестицій. Частка інвестицій, профінансованих з державного бюджету, становила 7,1%.

Переважну частку капітальних інвестицій становили інвестиції у матеріальні активи. Зокрема у житлові будівлі спрямовано 20,6% усіх інвестицій, нежитлові будівлі – 13,4%, інженерні споруди – 14,8%. На придбання машин, обладнання, інвентарю та транспортних засобів витрачено 44,4% усіх вкладень. У нематеріальні активи направлено 1,8% капітальних інвестицій.

Найбільші обсяги капітальних інвестицій освоїли промислові підприємства Львівщини. Ними здійснено 5,2 млрд.грн інвестицій, або 29,4% від загального обсягу. За видами промислової діяльності значні обсяги освоєні підприємствами з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, машинобудування,
добувної промисловості, а також підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності. Будівельні організації та фізичні особи-забудовники здійснили 3,9 млрд грн капітальних вкладень.

Вагомою була частка капітальних інвестицій, освоєних підприємствами державного управління, оборони, обов’язкового соціального страхування (10,5% від загального обсягу); оптової та роздрібної торгівлі (8,1%); транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (7,3%); сільського, лісового та рибного господарства (5,9%); підприємствами, що здійснюють операції з нерухомим майном (4,9%).

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі