Карпатський регіон стане привабливим для інвестицій

Увага нової влади до галузі туризму дає надію на швидкий і динамічний розвиток галузі загалом

В той час, як галузь туризму у світі постійно зростає, в Україні ця сфера лише починає розвиватись займаючи в структурі ВВП України лише 1,5%. Водночас увага нового керівництва держави дає надії на стрімкий розвиток туристичної галузі, зокрема у Карпатському регіоні.

Сьогодні, на 40 мільйонів українців припадає лише 14 мільйонів іноземних відвідувачів. Тоді ж як, до прикладу, в Грузії на 4 млн населення – 6 млн туристів. «Аби Україні досягнути схожого показника, необхідно щоб державу відвідувало принаймні 60 мільйонів іноземних туристів. Однак, для цього необхідно подбати про відповідну кількість апартаментів та атракцій», – розповів Олександр Островський, співласник девелоперської компанії Lev Development.

Увага нової влади до галузі туризму дає надію на швидкий і динамічний розвиток галузі загалом. Зокрема, першим кроком став Указ Президента Володимира Зеленського «Про розвиток регіону українських Карпат». Відповідно до документу Кабінет міністрів упродовж двох місяців зобов’язаний затвердити державну програму розвитку Карпатського регіону на найближчі два роки.

Окрім того, Уряд повинен передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2020-й та наступні роки видатки, необхідні для реалізації програми «Про розвиток регіону українських Карпат».

Говорячи про курорти в Карпатському регіоні, варто відзначити Буковель. Це чи не єдиний курорт, що приваблює міжнародних туристів у регіон протягом всього року. Тут розташовані 63 гірськолижні траси усіх рівнів складності та 16 витягів з пропускною здатністю майже 35 тисяч осіб на годину. Туристам доступні гірськолижна та сноуборд школа «Bukovel Ski School», велопарк «Bukovel Bike Park», комплекс «VODA day&night club. Завдяки найбільшому штучному озеру України, котре стало доступне відвідувачам у 2014 році, курорт може запропонувати широкий спектр розваг протягом усього року.

«Літній туризм в карпатському регіоні не працював, тому що не було жодних атракцій, цікавих міжнародному туристу. Якщо програма розвитку Урядом буде підтримана, це дасть серйозний поштовх», – наголосив Олександр Островський.

І тут варто згадати, у першу чергу, про розвиток інфраструктури для конференц туризму.

Проведення конференцій – ефективний інструмент побудови іміджу та репутації великих компаній. Запит на проведення масштабних подій з значною кількістю учасників є завжди. Цей напрям туризму приносить чималі кошти, але ставить і особливі умови до інфраструктури та сервісу.

Варто зауважити, в останні роки, значних кроків у розвитку конференц-туризму досягнув місто-курорт Трускавець. Поступово профіль оздоровчого туризму тут поступається проведенню масштабних заходів, великих з’їздів та форумів.

Такі ж перспективи має і Буковель, втім необхідно вирішити декілька ключових питань. На сьогодні тут є лише 2-3 локації необхідного масштабу, де можна провести конференції з великою кількістю гостей. «Необхідно створити у першу чергу відповідну інфраструктуру, конференц-зали, різноплановий сервіс, тощо, наступне – якісна логістика. При вирішені цих двох питань, ми побачимо значний ріст попиту в сфері конференц-туризму. І мережеві готелі, як «Premier Resort Hotel», будівництво котрого триває у Буковелі, сприяють вирішенню цих завдань», – зазначив Островський.

«Premier Resort Hotel», апарт-готель на 130 апартаментів, під керівництвом мережевого оператора «Premier Hotels and Resorts», котрий реалізує девелоперська компанія Lev Development, показовий приклад масштабного готельного комплексу з високим рівнем сервісу, що буде здатен забезпечити усі потреби великих компаній щодо проведення масштабних подій. «Ми взяли професійну керуючу компанію, котра є найкращою з точки зору бренд-ціна-якість, розробили спільно з ним продукт, що відповідає усім стандартам сервісу мережі готелів Premier, обрали найкращу локацію, адже туристичний сезон у Буковелі триває усі дванадцять місяців, і будуємо цей продукт», – розповів Олександр Островський.

Він також наголосив, що будівництво великих мережевих готелів сприятиме розвитку туризму в Карпатському регіоні. «Цілком можливо, що через 2-3 роки ми зможемо спостерігати за стрімким ростом кількості конференцій в цьому регіоні», – додав Олександр Островський.

Значний потенціал, до збільшення туристичного потоку, зокрема в Буковелі, має підтримане Урядом будівництво біатлонної траси. «Новий спортивний комплекс дасть можливість проводити міжнародні змагання як чемпіонат світу чи кубки Європи. Водночас комплекс стане базою для тренування збірної команди України та інших спортсменів протягом усього року. Це стане колосальною зміною парадигми курорту та забезпечить популярність курорту протягом всього року», – наголосив Олександр Островський.

Водночас, варто наголосити, Карпатський регіон потребує покращення логістики. Вкрай важливо, аби Уряд прийняв рішення про розвиток Франківського аеропорту, а саме поліпшення злітно-посадкової смуги, що сприятиме залученню нових авіаоператорів. Також, необхідно завершити будівництво дороги Н-09, яка на Закарпатському боці реконструюється не так швидко, як би мало бути. «Є потенціал залучення іноземних компаній, корпорацій, яким було би цікаво проводити свої зустрічі на території України. Але якщо немає транспортної інфраструктури, якщо дорога знаходиться просто в жахливому стані, ніхто не наважиться їхати», – зазначив Олександр Островський.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі

Новини