Керівництво Мінагрополітики провело онлайн-конференцію з керівниками ОДА

Також піднімалося питання щодо ліцензування зберігання пального сільгоспвиробниками і можливості його скасування для малих с/г виробників.

4 липня у Мінагрополітики відбулася онлайн-конференція з керівниками ОДА та відповідними службами щодо проведення збиральної кампанії та актуальних питань державної підтримки 2019 року.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

Захід пройшов під головуванням в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої та за участі заступника Міністра Володимир Топчія, Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, в.о. віце-президента НААН України Миколи Роїка, представників Мінагрополітики, ДПЗКУ, Аграрного фонду.

«З кожним днем жнива набирають обертів, демонструючи перші непогані результати. Так, станом на 4 липня у 23-х областях вже зібрано 8,2 млн тонн зерна з площі 2,5 млн га, що становить 23% до прогнозу. Але слід не забувати, що погода залишається ключовим фактором ризику, який присутній в роботі аграріїв. Тому ми маємо більше звертати увагу на питання страхування у сільському господарстві, на питанні ризиків, можливості нівелювання ризиків», – зазначила в. о. Міністра Ольга Трофімцева.

За повідомлення від областей, більшість з них проводить жнива в плановому режимі, фіксуючи дещо вищу урожайність проти минулого року. В той же час складна ситуація є на Одещині, Кіровоградщині і Чернігівщині у зв’язку погодними катаклізмами.

Під час заходу окрему увагу було звернено на обговорення актуальних питань державної підтримки 2019 року. Зокрема, йшлося про вирішення проблем і своєчасну сплату дотацій власникам телят у регіонах; налагодження взаємодії з банками в рамках програми здешевлення сільськогосподарської техніки та інше.

Також піднімалося питання щодо ліцензування зберігання пального сільгоспвиробниками і можливості його скасування для малих с/г виробників. Мінагрополітики буде працювати над законодавчим вирішенням цієї проблеми вже найближчим часом.

Крім того, порушувалась тема введення в дію нового ДСТУ-3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» та підписання нового Меморандуму з учасниками зернового ринку у кінці серпня, для формування якого регіони до кінця липня мають подати до Мінагрополітики попередні балансові прогнози.

Наступна зустріч з представниками регіонів відбудеться 18 липня у Херсоні під час проведення АГРОПОРТ Південь Херсон 2019.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі