Керівник ДФС розповів коли на митниці зникнуть “човники”

коли буде впроваджена повна фіскалізація, бізнес "човників" зовсім перестане існувати.

В Україні різко скоротилася кількість “човників”, а коли буде впроваджена повна фіскалізація, їхній бізнес зовсім перестане існувати.

Про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” повідомив в.о. голови Державної фіскальної служби Олександр Власов.

За його словами, результати впровадження парламентської ініціативи про обмеження безмитного оформлення товарів, так званих “піджаків” і “човників”, – позитивні.

“За вісім місяців цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року середня тоннажність вантажів по групі товарів” одяг і взуття “збільшилася в десять разів. Тобто товар через кордон вже не возиться дрібними партіями вартістю до 500 євро, з яких не платяться податки”, – повідомив Власов.

“Ще не можна говорити про остаточне рішення проблеми, але відразу все не відбувається. Коли буде впроваджена повна фіскалізація, цей бізнес перестане існувати, так як продати товар через роздрібну мережу стане практично неможливо. Люди будуть возити імпортні товари для себе, але не на продаж” , – стверджує в.о. глави ДФС.

Він розповів, що раніше “човники” могли по сім разів перетинати кордон, а зараз – тільки один раз на три дні, і в результаті зменшилися черги на кордоні.

“Про різке скорочення покупців – “човників” з України повідомляють і польські підприємці. За інформацією одного з власників польського складу побутової хімії, до впровадження нових правил українці купували 60% продукції у прикордонних магазинах. Зараз такі закупівлі зменшилися майже у два рази”, – зазначив Власов.

категорії
Економіка

Публікації по темі