Клієнти банків зможуть дистанційно відкривати банківські рахунки завдяки Системі BankID

Це дасть можливість клієнтам банків дистанційно відкривати рахунки без необхідності відвідувати відділення банку.

З метою надання можливості отримувати дистанційно банківські послуги впроваджується механізм віддаленої ідентифікації клієнтів банків через Систему BankID.

Інформацію оприлюднили сьогодні, 5 листопада, в прес-релізі на сайті Нацбанку України.

«Цей механізм передбачає, що вперше ідентифікація фізичної особи має проводитися за її присутності одним з банків-учасників системи, і вже після цього ця фізична особа зможе замовляти сервіси та послуги на сайті будь-якої компанії або банку, підключених до Системи BankID НБУ. Її ідентифікація проводитиметься дистанційно на рівні банків, в яких вона обслуговується (bank-to-bank)», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, такий підхід надасть можливість клієнтам банків дистанційно відкривати рахунки без необхідності відвідувати відділення банку.

При цьому для надання банківських послуг обов’язковими умовами є виконання вимог фінансового моніторингу, а саме: проведення перевірки ідентифікаційних даних, отриманих з різних джерел (ЕЦП/кваліфікований цифровий підпис; система BankID НБУ; копії документів, завантажені на сайт надавача послуг та підписані ЕЦП клієнта).

Відповідальність за належне здійснення ідентифікації та вивчення клієнта відповідно до міжнародних стандартів та законодавства України покладається як на банк, який здійснив ідентифікацію, так і на банк, що використовує інформацію, отриману за допомогою засобів Системи BankID.

Нагадаємо, раніше повідомили, що Національний банк розширив можливості уповноважених банків ефективніше здійснювати операції із запасами готівки регулятора.

категорії
Економіка

Публікації по темі