Коломойський виграв у Приватбанку справу на 7,5 мільярда

Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов низки компаній до Приватбанку.

Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов низки компаній до Приватбанку і визнав недійсними деякі положення кредитних договорів, згідно з якими компанії повинні Привату 7,5 млрд грн.

Про це пише Finbalance з посиланням на рішення суду від 4 листопада.

Серед позивачів — компанії Тих-Трейд-Інвест, Парктур, Шелта, Аспект і Скорзонера.

Колегія суддів вважає несправедливими, недобросовісними і нерозумними ті пункти кредитних договорів, якими визначена «додаткова плата» за користування кредитом.

Положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками «двома паралельними способами — а саме проценти за користування кредитом, виходячи з процентної ставки, зазначеної у договорах, і відсотки „R“ або винагорода за користування кредитом, сплата яких визначена у формулах, у яких включені також відомості за офіційним курсом гривні до долара США».

Суд вважає, що такі умови створили «подвійну оплату за користування кредитом», що порушує права позивача.

Згідно з судовими матеріалами, сукупний обсяг нарахувань за «відсоткам R» досягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

За даними держреєстру, одним із засновників Тих-Трейд-Інвест є Скорзонера, кінцевими бенефіціарами якої є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

категорії
Економіка

Публікації по темі