Комунальним підприємствам кожного року перераховують понад два мільярди гривень

Комунальні підприємства Львова часто неефективні, і замість того, аби приносити прибуток, вони майже усі вивляються збитковими.

Кожного року місто перераховує до статутних капіталів комунальних підприємств чимало коштів, однак чи використовуються вони доцільно, і чи справді кошти ідуть на те, на що виділялись, ніхто не відстежує.

Водночас, комунальні підприємства Львова часто неефективні, і замість того, аби приносити прибуток, вони майже усі виявляються збитковими. Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради, керівник фракції «Громадський рух «Народний контроль» раніше розповідав журналісту ІА «Вежа», що на ринку повинна бути ніша в котрій КП буде конкурентним, повинен бути ефективний керівник, злагоджений менеджмент.

«На жаль, я не бачу у Львові комунальних підприємств, які змогли б працювати на прибуток. Я декілька років домагався проведення аудиту комунальних підприємств. На деяких такий аудит відбувся. Він показав, що підприємства є збитковими та неефективними. Нам важливо, щоб наші підприємства працювали принаймні беззбитково», – зазначив Валерій Веремчук.

Також він додав, що минулого року місто внесло понад мільярд гривень до статутних капіталів. «Статутний капітал – це справжня чорна діра, адже ці кошти в подальшому ніхто не прослідкує. Які б не писали титульні списки, папірці, ці кошти розходяться практично без будь-якого контролю», – наголосив депутат.

ІА «Вежа» проаналізувала, скільки коштів було перераховано окремими департаментами, управліннями та районними адміністраціями до статутних капіталів львівських комунальних підприємств за 2018 рік, та скільки грошей виділили уже цього року. Варто зауважити, що на відправлений нами запит до публічної інформації відповіли не усі.

Досить великі кошти статутних внесків перераховують департаменти ЛМР. Зокрема, департамент з питань поводження з відходами, якому підпорядковане ЛКП «Збиранка» та ЛКП «ТФ» Львівспецкомунтранс», перерахував у 2018 році коштів на суму в 19 мільйонів 600 тисяч гривень, усі ці гроші були надані ЛКП «Збиранка». А у 2019 році підпорядкованим підприємствам поповнення статутного капіталу ще не проводилось.

Департамент містобудування у 2018 році ж загалом перерахував 10 мільйонів 587 тисяч гривень, з яких найбільше отримало ЛКП «Зелений Львів» у сумі в 8,3 мільйона гривень, воно ж і єдине, яке поки отримало кошти цього року – 5 мільйонів 176 тисяч гривень.

Тоді ж Департамент економічного розвитку перерахував значну суму, а саме 31 мільйон гривень ЛКП «Зелене місто» у 2018 році, та ще 2 мільйони у 2019 році, а також 5,4 мільйона до Агенції ресурсів ЛМР.

Департаментом житлового господарства до 15-ти ЛКП, що їм підпорядковані перерахував 1,6 млрд гривень у 2018 році, та ще 388 млн гривень цьогоріч.

Управління соціального захисту департамент гуманітарної політики ЛМР ні у 2018, ні цього року коштів до статутних капіталів не нараховувало. Однак, управління молоді та спорту, того ж департаменту перерахувало 1 мільйон гривень у 2018 році до ЛКП «Палац ігрових видів спорту» та ще 4,6 млн грн було перераховано вже цього року.

Управління охорони здоров’я ще не виділили жодних коштів у цьому році, але направили 7,2 мільйона гривень минулого року. Більшість грошей, а саме 4,9 млн гривень були надані Стоматологічній поліклініці №4, решту – Стоматологічній поліклініці №1.

Тоді ж управління культури поповнює статутні капітали таких ЛКП як Львівський кіноцентр, Культурно-мистецький центр «Супутник», Львівський центральний парк культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького та культурно-освітній центр ім. О.Довженка. Зокрема, такі перехування у 2018 році становили 14 мільйонів 499 тисяч гривень. Найбільше коштів, а саме 6 млн 476 тисяч гривень було виділено ЛКП «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького». Цього ж року Управління культури вже перерахувало до трьох ЛКП 1 мільйон 148 тисяч гривень.

Що ж стосується районних адміністрацій, то тут у кожної з них на балансі знаходиться близько від 6 до 9 ЛКП. Зазначимо, що від 2018 по червень 2019 року Сихівська адміністрація перерахувала до статутних капіталів ЛКП понад 5 мільйонів гривень, а саме 2,9 млн грн у 2018 році та 2,1 млн цього року. Натомість Галицька РА минулого року виділила 2,1 мільйона гривень, а у цьому році поки що лише 1,4 мільйона гривень. Франківська районна адміністрація виділила 9-ти ЛКП майже 3 млн гривень у 2018 році та 5 млн у цьому році. А от Шевченківська РА перерахувала 3,3 мільйона гривень минулого року та 2,3 мільйона цього року, маючи у своєму підпорядкуванні 9 ЛКП, тоді ж Личаківська РА для 4 ЛКП перерахувала 6 мільйонів гривень у 2018 році та лише 806 тисяч грн у цьому. У свою чергу, Залізничній районній адміністрації у 2018 році було перераховано 2,5 мільйони гривень, цього ж року їхній статутний капітал вже поповнився на 2,3 млн гривень.

Окрім цього, згідно з рішеннями міської ради, минулого року кошти до статутних капіталів були передані ЛКП «Львівелектротранс» на суму в 5 мільйонів гривень, таку ж суму було виділено Муніципальній варті та ще 200 тисяч було перераховано ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».

Крім цього, ЛКП «Львівське радіо» за період з 2018 року по сьогодні отримало до свого статутного капіталу 1,8 мільйона гривень. Комунальна установа «Інститут стратегії культури» за цей період часу поповнив свій капітал на 1 млн 824 тис. грн, тоді ж як ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» отримав 10 млн 440 тис. грн у 2018 році та 5,1 млн грн у цьому.

Варто також зауважити, що протягом 2018-2019 року було прийнято декілька ухвал, що збільшують статутні внески деяких ЛКП. А саме, Інституту міста загалом за два роки на суму в 9 мільйонів 766 тисяч гривень, ЛКП «Центр розвитку туризму м. Львова» на суму в 11 мільйонів 905 тисяч гривень, ЛКП «Львівське конференц-бюро» – 9 мільйонів 820 тисяч гривень. Окрім цього, у 2018 році також збільшували статутні капітали таких ЛКП як «Агенція ресурсів Львівської міської ради», які у своє розпорядження отримали аж на 104 мільйони гривень більше та набагато менше отримав Культурно-освітній центр ім.О.Довженка, їхній статутний капітал у листопаді 2018 року збільшили на 4 мільйони.

Цікаво, що серед розпоряджень ЛМР є також ухвала про збільшення статутного капіталу ТзОВ «Львівські традиції». Після ухвали 22 березня 2018 року їхній капітал мав становити 104 мільйони гривень. Зауважимо, що це підприємство мало добудувати готель, що знаходиться на вулиці Федорова. Раніше також повідомляли, що в лютому 2018 року, депутати ЛМР під час засідання відмовилися збільшувати підприємству внески до статутного капіталу, які складали на 15 млн грн більше, однак через місяць це рішення таки було ухвалене.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі